MŚJ w skokach: Złoto dla Niemców, Polska siódma

Niemcy zdobyli w rumuńskim Rasnovie tytuł drużynowych mistrzów świata juniorów w skokach narciarskich w ostatnim dniu imprezy. Polska uplasowała się na siódmej pozycji.

Niemcy ukończyli zawody z dorobkiem 866,7 pkt. Srebrny medal wywalczyła ekipa Norwegii - 838,4 pkt, a brązowy Japonii - 820,9 pkt.

W ekipie biało-czerwonych, która zgromadziła 745,3 pkt wystąpili Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja, Dominik Kastelik i Przemysław Kantyka. Polacy stracili do zwycięzców 120 pkt.

Stoch jak WIG 20

Konkurs odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i silnym wietrze.

Zawody drużynowe - zgodnie z planem - miały się odbyć w sobotę. Ale ze względu na aurę (wysokie temperatury powietrza, topniejący śnieg), przeniesiono je już na środę. Rywalizacja w Rasnovie trwała tylko dwa dni.