Błażusiak nie wystąpi w Brazylii

Moto
Błażusiak nie wystąpi w Brazylii
fot. PAP

Tadeusz Błażusiak (KTM) ze względów zdrowotnych nie wystąpi w czwartej eliminacji mistrzostw świata w motocyklowym SuperEnduro, która w sobotę odbędzie się w Brazylii.

Jak poinformował brat zawodnika Wojciech Błażusiak, "Taddy" wrócił do Europy z Ameryki Południowej. W weekend wycofał się, po treningach z trzeciej eliminacji MŚ, która odbyła się w sobotę w Argentynie. Wsiadł tam po raz pierwszy na motor po tym, jak pod koniec stycznia przeszedł operację kciuka.

 

"Ból był za duży, aby mógł wystartować. Po konsultacji z lekarzem doszedł do wniosku, że w tak krótkim czasie nie nastąpi poprawa stanu zdrowia pozwalająca mu na start w Belo Horizonte” - powiedział brat mistrza świata.

 

Tadeusz Błażusiak być może wystąpi 12 marca w piątym turnieju z cyklu MŚ, w Pradze.

 

Polak w wydatny sposób zmniejszył swoje szanse na obronę tytułu mistrzowskiego, ale nie jest to jeszcze niemożliwe. Obecnie ma 80 punktów straty do lidera klasyfikacji generalnej Jonny Walkera (W. Brytania, KTM). W trakcie jednej imprezy można zdobyć maksymalnie 63 punkty. Błażusiak w Brazylii nie wywalczy ani jednego, ale może zyskać jeszcze 126 (w Czechach i Hiszpanii - 19 marca).

Klasyfikacja generalna MŚ w SuperEnduro po 3 z 6 eliminacji:
  
  1. Jonny Walker (W. Brytania, KTM) 159 pkt
  2. Cody Webb (USA, KTM)      148
  3. Colton Haaker (USA, Husqvarna) 134
  ...
  7. Tadeusz Błażusiak (Polska, KTM) 79
  
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze