Euro 2016: Schweinsteiger walczy z czasem

Piłka nożna
Euro 2016: Schweinsteiger walczy z czasem
fot.Cyfrasport

Piłkarz reprezentacji Niemiec i Manchesteru United Bastian Schweinsteiger, który od stycznia leczy kontuzję kolana, zamierza wrócić na boisko już w marcu. Wierzy, że wystąpi na Euro 2016 we Francji. Tam grupowymi rywalami Niemców będą m.in. Polacy.

Spodziewam się, że wrócę do gry w marcu. Mogę zacząć biegać za około pięć dni, a pięć dni później mógłbym rozpocząć treningi z piłką - powiedział 31-letni kapitan niemieckiej reprezentacji w czwartek w "Bildzie".

 

Kontuzja więzadła kolana, jakiej doznał w styczniu podczas meczu Pucharu Ligi w Anglii, stawiała pod znakiem zapytania występ doświadczonego pomocnika w mistrzostwach Europy we Francji (od 10 czerwca). - Uraz więzadła kolana wymaga czasu, ale kuracja przebiega zgodnie z planem. Znam swój organizm. Wszystko będzie dobrze - zapewnił.

 

Były zawodnik Bayernu Monachium jest przekonany, że zdąży wrócić do wysokiej formy przed mistrzostwami we Francji. - No, chyba że turniej zostanie nagle przełożony na marzec - zażartował 114-krotny reprezentant kraju. W grupie C Niemcy - aktualni mistrzowie świata - zmierzą się z Polską, Ukrainą i Irlandią Północną.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze