Orlen Liga: Tauron pewnie wygrał w Bydgoszczy

W spotkaniu inaugurującym 20. kolejkę Orlen Ligi siatkarki KS Pałac Bydgoszcz przegrały z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 0:3. Siatkarki z Bydgoszczy przystąpiły do spotkania opromienione zaskakującym zwycięstwem w Pile (3:0), ale tym razem nie udało się im sprawić niespodzianki i nawiązać walki z czołową drużyną ekstraklasy.

Początek premierowej odsłony miał wyrównany przebieg, na pierwszej przerwie technicznej dwa oczka zaliczki miały gospodynie, przyjezdne szybko wyrównały, ale siatkarki z Bydgoszczy zdołały jeszcze wyjść na prowadzenie po skutecznym bloku (12:11). O sukcesie siatkarek z Dąbrowy Górniczej przesądziło właściwie siedem wygranych akcji z rzędu (12:18), przy zagrywkach Karoliny Różyckiej. Gospodynie ruszyły co prawda do odrabiania strat, zmniejszyły dystans (16:18), ale dąbrowianki nie pozwoliły już sobie wyrwać zwycięstwa. W końcówce, jak i w całym secie obie ekipy grały falami. Przyjezdna miały, po skutecznym bloku, piłkę setową przy stanie 19:24, ale przegrały trzy kolejne akcje. Po dwóch autowych atakach swoich siatkarek Juan Manuel Serramalera poprosił o czas. Zabieg trenera pomógł jego drużynie, bo w kolejnej akcji Małgorzata Śmieszek zepsuła zagrywkę.

Drugi set przyniósł bardziej przekonujące zwycięstwo siatkarek Tauronu. Set rozpoczął się od zdecydowanej przewagi drużyny z Dąbrowy Górniczej (3:8). Gospodynie w środkowej części seta próbowały gonić wynik, zmniejszyły straty do dwóch oczek (7:9), ale dąbrowianki szybko zakończyły chwile słabości. Na drugiej przerwie miały trzy punkty przewagi, skutecznym atakiem popisała się wówczas Rebecca Pavan. W kolejnych akcjach przyjezdne odskoczyły rywalkom (14:19) i pewnie wygrały tę partię. Dotknięcie siatki przez gospodynie dało dąbrowiankom piłkę setową (19:24), a Rebecca Pavan w kolejnej akcji zakończyła seta.

W trzeciej partii nie udało się już gospodyniom odwrócić losów meczu. Straty na pierwszej przerwie nie były jeszcze duże (6:8) i gospodynie zdołały je szybko odrobić. Po ataku Małgorzaty Śmieszek było 8:8, później 9:9, ale dąbrowianki wygrały cztery akcje z rzędu i zrobiło się 9:13. Później jeszcze jedna zwycięska seria - sześć akcji z rzędu, właściwie przesądziła o sukcesie siatkarek Tauronu. Gospodynie jeszcze walczyły, ale atak Dominiki Minicz w antenkę przyniósł dąbrowiankom piłkę setową (18:24), a w kolejnej akcji Kamila Ganszczyk atakiem ze środka zakończyła to spotkanie. MVP: Izabela Bałucka.

Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (22:25, 19:25, 18:25)

KS Pałac: Małgorzata Śmieszek, Weronika Fojucik, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Paulina Bałdyga, Joanna Kuligowska - Pola Nowakowska (libero) - Dominika Minicz, Marlena Pleśnierowicz.

Tauron MKS: Kamila Ganszczyk, Micha Hancock, Karolina Różycka, Izabela Bałucka, Rebbeca Pavan, Deja McClendon - Krystyna Strasz (libero) - Katarzyna Urban.