Pierwsza piłka do siatkówki... wysłana w kosmos! (WIDEO)

Siatkówka
Pierwsza piłka do siatkówki... wysłana w kosmos! (WIDEO)
fot. youtube.com/Sons of Gravity

W przestrzeni kosmicznej byli już ludzie, pies czy różne dziwne przedmioty, jednak wydaje się, że to najbardziej unikalna próba. Grupa znajomych pod szyldem "Sons of Gravity" wysłała na trzydzieści tysięcy metrów... piłkę do siatkówki wraz z kamerą!

Półamatorska (czyżby?) grupa produkująca filmy pod nazwą "Sons of Gravity" postanowiła powalczyć z prawami grawitacji i w przestrzeń kosmiczną wysłała... piłkę do siatkówki. Znana wszystkim doskonale z siatkarskich parkietów oficjalna piłka firmy "Mikasa" podczas dwugodzinnego lotu powędrowała na wysokość prawie trzydziestu tysięcy metrów, a wszystko rejestrowała "pokładowa" kamerka! Mały latający obiekt uzbrojony został oczywiście w czujnik GPS i drona, powszechnie używanego do nagrań kamerą GoPro.

Czy to przeczy prawom logiki i brzmi jak kompletna abstrakcja? Być może! Panowie zdają się jednak być do bólu poważni i szczycą się fantastycznym osiągnięciem. "Jesteśmy podeskcytowani faktem, że udało nam się wysłać w kosmos pierwszą w historii piłkę do siatkówki!". Ktoś jest spragniony całego lotu? Panowie prezentują cały, nieokrojony w żaden sposób kurs pod tym LINKIEM.

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze