Piłkarze West Ham zostali… monterami krzesełek!

Piłka nożna
Piłkarze West Ham zostali… monterami krzesełek!
fot. PAP

Piłkarze West Ham United: Senegalczyk Cheikhou Kouyate, Hiszpan Pedro Obiang oraz bramkarz ze szkółki klubowej Sam Howes zaangażowali się w montowanie pierwszych krzesełek na Stadionie Olimpijskim, na którym od nowego sezonu ten zespół będzie rozgrywał mecze.

Krzesełka będą białe i bordowe, bo takie barwy ma klub, który powstał w 1900 r., ale jest kontynuacją drużyny Thames Ironworks FC założonej w 1895 r. przy hucie żelaza nad Tamizą. "Kolory krzesełek są bardzo ważne. To nasza historia i element identyfikacji. To nasz dom i ma odpowiednio wyglądać. Fani pokochają to miejsce. Kiedy podpisywałem kontrakt, moim celem było występowanie na tym obiekcie, ale wydawało się to odległą perspektywą. Teraz pozostało kilka miesięcy i wszyscy są podekscytowani" - powiedział Kouyate.

 

Frustrację przeniósł na... węża? Mecz przerwany przez gada (WIDEO)

 

Do tej pory "The Hammers" (Młoty) rozgrywały mecze na Upton Park, którego trybuny mogą pomieścić 35 tys. kibiców. Na zmodernizowanym po igrzyskach (2012) Stadionie Olimpijskim będzie 54 tysiące miejsc. Klub musiał wyłożyć ponad 15 mln funtów na przystosowanie obiektu do spotkań piłkarskich. Umowę dzierżawy podpisano na 99 lat. Obiekt zyskał też nowy dach nad wszystkimi trybunami, których pojemność zmniejszono z 80 tysięcy. 40 mln funtów na ten cel wyłożyły władze samorządowe, a brakującą resztę - centralne.

seb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze