Pierwszy tytuł Thiema na korcie twardym w Acapulco

Rozstawiony z numerem czwartym Dominic Thiem wygrał z australijskim tenisistą Bernardem Tomicem (5.) 7:6 (8-6), 4:6, 6:3 w finale turnieju ATP w meksykańskim Acapulco. To piąta impreza cyklu wygrana przez Austriaka, ale pierwszy triumf na twardym korcie.

W pierwszym secie Tomic prowadził już 5:3, jednak Thiem zdołał odwrócić losy tej partii. Mecz trwał godzinę i 56 minut. 22-letni Austriak dobrze będzie wspominać lutowe występy - wygrał turnieje w Buenos Aires i Acapulco (pula nagród drugiej imprezy: 1,413 mln dolarów), a w Rio de Janeiro dotarł do półfinału. Jego bilans w tym miesiącu to 13 zwycięstw i jedna porażka.

To niesamowite. Ostatnie trzy tygodnie były niezwykłe. Po raz pierwszy w karierze zwyciężyłem w turnieju ATP World Tour 500 i po raz pierwszy wywalczyłem tytuł na korcie twardym. To było po prostu idealne. Ten finał wyglądał dokładnie tak, jak powinien - zmierzyło się w nim dwóch młodych i rozwijających się zawodników. Mam nadzieję, że powalczymy jeszcze w wielu kolejnych spotkaniach o taką stawkę. Dziś obaj bardzo chcieliśmy wygrać i cieszę się, że to mi się udało tego dokonać - podkreślił szczęśliwy Thiem.

Zajmujący 15. miejsce w rankingu ATP Austriak ma w dorobku pięć tytułów. Cztery poprzednie wywalczył na kortach ziemnych. Tomic plasuje się na 21. pozycji na światowej liście. 23-letni zawodnik ma w dorobku trzy triumfy. W latach 2013-15 wygrywał co sezon jedną imprezę.

W grze podwójnej Mariusz Fyrstenberg i Meksykanin Santiago Gonzalez przegrali w ćwierćfinale z filipińsko-białoruskim duetem Treat Huey, Maks Mirnyj 5:7, 2:6.