Prevc już dziś może zapewnić sobie Kryształową Kulę

Inne
Prevc już dziś może zapewnić sobie Kryształową Kulę
fot.PAP/EPA

Słoweniec Peter Prevc może już w niedzielę zapewnić sobie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Stanie się tak, jeśli wyprzedzi Niemca Severina Freunda w drugim konkursie w Ałmatach.

Srebrny i brązowy medalista olimpijski z Soczi jest w wyśmienitej formie. W sobotę na skoczni Gornyj Gigant nie dał szans rywalom, oddając w obu seriach najdłuższe skoki.

 

Kryształowej Kuli nie miał jeszcze w swojej kolekcji. W dwóch poprzednich sezonach zajmował w Pucharze Świata drugie lokaty. W bieżącym zwyciężył już w 12 zawodach i brakuje mu jeszcze jednego sukcesu do wyrównania rekordu Austriaka Gregora Schlierenzauera z sezonu 2008/2009.

 

Polacy spróbują się zrehabilitować za słaby start w pierwszym konkursie. W sobotę najlepszy z nich Dawid Kubacki zajął 30. miejsce. Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Jan Ziobro i Piotr Żyła nie awansowali do drugiej serii, a Maciej Kot został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 11.45, a pierwsza seria konkursowa - o 13.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze