Lech Wałęsa: Stałem na bramce i nikt nie mógł mi strzelić!

Piłka nożna
Lech Wałęsa: Stałem na bramce i nikt nie mógł mi strzelić!
fot. PAP
Dwaj najpopularniejsi kibice Lechii Gdańsk

Lech Wałęsa wziął w poniedziałek udział w debacie AMA (Pytaj Mnie o Wszystko) popularnego serwisu Wykop.pl. Internauci zapytali byłego prezydenta m.in. o to, czy w młodości grał w piłkę nożną. - Stałem na bramce i mało kto mógł mi strzelić - odpowiedział.

W zalewie politycznych pytań odnośnie rzekomej współpracy Wałęsy z SB, znaleźliśmy jedną zupełnie neutralną perełkę. "Czy w młodości grał pan w piłkę? Jakiemu zespołowi pan kibicuje?" - zapytał internauta o nicku "kacikpro".


"Grałem, ale mam krótkie nogi i stałem na bramce i mało kto mógł mi strzelić. Zawsze kibicowałem Lechii. Jestem lokalnym patriotą i staram się być na najważniejszych meczach. Jestem kibicem i pozostanę nim" - odpowiedział prezydent.

Młodość Wałęsy przypada na czasy, kiedy w bramce Orłów Górskiego czarował wielki Jan Tomaszewski. W Lechii co prawda on nie grał, ale jest wychowankiem zaprzyjaźnionego z nią Śląska Wrocław. W Europie natomiast królowali wtedy Sepp Maier, Lew Jaszyn czy choćby Peter Shilton. Wiemy więc na kim przyszły noblista mógł się wzorować.

O sympatii Wałęsy do Lechii wiemy jednak nie od dziś. Były prezydent należy do ścisłej elity kibiców polskiego futbolu. Jan Paweł II i Józef Piłsudski to Cracovia, Zbigniew Religa i Adam Małysz to Górnik Zabrze, Marek Grechuta i Jerzy Stuhr to Wisła Kraków, w końcu Lechia Gdańsk - Lech Wałęsa i Donald Tusk...

Jak widać, nie samą polityką człowiek żyje. Więcej sportowych pytań jednak nie padło.

***

AMA to skrót od angielskiego "Ask Me Anything", czyli "Pytaj Mnie o Wszystko". To taka konferencja prasowa, tyle że w Internecie. W Polsce najpopularniejsze AMA oferuje serwis Wykop.pl. Czasem można spotkać tam naprawdę wielkie postacie, tak jak choćby w poniedziałkowe popołudnie.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze