Prowadzący "Wokół kortu" wcielili się poniekąd w rolę tenisowych pedagogów. - Mama kojarzy się z ciepłem, entuzjazmem, serdecznością i dobrocią. Z kolei tata ma być tą osobą, która wyznacza ramy i trochę surowości mu nie zaszkodzi. Ale czy dzieci rodziców, które uprawiają tenis, mogą być szczęśliwe i czy potrzebują klosza? Czy mogą mieć w sobie dużo wolności i freestyle'u? - zastanawia się Tomasz Lorek.  

- Tenisowi rodzice często odgrywają bardzo istotną rolę w życiu zawodników. Ich wpływ bywa niesłychanie ważny w drodze na szczyt. Bywają rodzice, którzy są mądrzy, zrównoważeni i rozsądni, ale jest też kilku szaleńców. Ci drudzy często krzywdzą swoje dzieci i narażają ich kariery na zatracenie - zauważyła Katarzyna Nowak.

Ekspertka Polsatu Sport wyznała, że przykład matki Martiny Hingis jest jak najbardziej pozytywny. - Melanie Molitorová, bo tak nazywa się matka Martiny, miała duży wpływ na karierę córki. Jednak nigdy między nimi nie doszło do dramatycznych starć. Konflikty na pewno były, ale obie stron potrafiły je szybko zażegnać. To jest normalne, że u każdego pewien element konfliktu występuje. Jednak jeżeli rodzic za bardzo ingeruje, to wtedy zaczynają się tarcia - stwierdziła Nowak.

 

Cały odcinek Wokół Kortu do obejrzenia w załączonym materiale wideo.