NHL: Jagr coraz bliżej Gordiego Howe'a

Jaromir Jagr zdobył we wtorek swojego 743. gola w lidze NHL. Dzięki temu czeski hokeista Florida Panthers w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii jest coraz bliżej drugiego miejsca, które zajmuje Gordie Howe - 801.

Jagr zdobył decydującą bramkę w wyjazdowym meczu z Winnipeg Jets 3:2. To już jego 21. trafienie w tym sezonie. "Pantery" po dwóch tercjach przegrywały 1:2. W trzeciej do wyrównania doprowadził Reilly Smith, a w czwartej minucie wynik spotkania ustalił Jagr.

Czech jest trzeci na liście najlepszych strzelców w historii NHL. Drugi w klasyfikacji wszech czasów jest Gordie Howe - 801 bramek. Prowadzi legendarny Wayne Gretzky - 894.

Panthers zajmują drugie w Konferencji Wschodniej; w 63 meczach zgromadzili 80 punktów. Zdecydowanie przewodzą hokeiści Washington Capitals, którzy w 62 spotkaniach wywalczyli 96 pkt. Minionej nocy pokonali we własnej hali Pittsburgh Penguins 3:2.