Słynna piłkarka przekaże swój mózg do badań

Piłka nożna
Słynna piłkarka przekaże swój mózg do badań
fot. PAP

Strzelczyni decydującego rzutu karnego w finale mistrzostw świata kobiet w 1999 roku - Brandi Chastain przekaże swój mózg do badań. Uczyni to oczywiście po swojej śmierci, a narząd będzie badany przez naukowców, żeby sprawdzić jak funkcjonuje mózg profesjonalnego sportowca.

Chastain zasłynęła tym, że jako reprezentantka USA wykonała decydującego karnego w meczu finałowym MŚ przeciwko Chinom. Do historii przeszła też celebracja Chastain, która po golu ściągnęła koszulkę, w ten sposób demonstrując radość po wielkim sukcesie amerykańskiej piłki. Po ponad 16 latach znowu jest głośno o byłej piłkarce.

Chastain ogłosiła bowiem w czwartek, że po śmierci przekaże swój mózg fundacji znanej pod nazwą Concussion Legacy Foundation, powołanej do życia przez Uniwersystet w Bostonie. - Nie zamierzam potrzebować go, gdy dokonam żywota - powiedziała Amerykanka w rozmowie z USA Today. - Mam nadzieję, że lekarze i naukowcy znajdą w móżgu kogoś takiego jak ja, czyli osoby grającej w piłkę przez większosć życia, coś ciekawego - stwierdziła.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze