Zwycięstwo za 100 tysięcy złotych. W Termalice odcinają kupony

Piłka nożna
Zwycięstwo za 100 tysięcy złotych. W Termalice odcinają kupony
fot. PAP

Zwycięstwo 3:0 za 100 tysięcy złotych - tyle bowiem dostaną piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza za środowy nokaut na Legii Warszawa. To oczywiście kwota do podziału. I zresztą nie jakaś gigantyczna - reprezentanci Polski za zwycięstwo w meczu Euro 2012 mieli skasować 500 tysięcy... euro! - ale jak na wieś, którą zamieszkuje 750 osób, pieniądze bardzo przyzwoite.

Właściciele klubu słyną z wielkiego zapału do futbolu. Wszyscy pamiętamy, jak kilka lat temu wzięli udział w telewizyjnym show, który miał wyłonić nowego piłkarza Termaliki. Danuta i Krzysztof Witkowscy, bo o nich mowa, przez lata robili wszystko, by zespół z małej Niecieczy awansował do wielkiej Ekstraklasy. Całą jesień poświęcili na rozbudowę stadionu. Premia za wygraną z Legią nie powinna więc dziwić. To w końcu spełnie ich najskrytszych marzeń.

 

- Zapisaliśmy się w historii polskiej piłki. W tym sezonie mamy lepszy bilans meczów bezpośrednich z Legią. Jestem dumny z chłopaków. To zwycięstwo doda im wiary przed kolejnymi spotkaniami - powiedział po meczu trener Słoników Piotr Mandrysz.

 

Termalica zajmuje obecnie 12. miejsce w Ekstraklasie. Ma na koncie m.in. zwycięstwo nad Lechem Poznań (3:1), Legią i Cracovią (3:2). Do końca fazy rundy zasadniczej już tylko pięć meczów. Jeśli piłkarze Piotra Mandrysza dadzą z siebie wszystko, mogą nawet myśleć o grupie mistrzowskiej. Od ósmej Jagiellonii Białystok dzielą ich dzisiaj tylko trzy punkty.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie