Gazeta zmieniła nazwę na cześć Bjoerndalena

Norweski dziennik regionalny "Bygdeposten" zmienił w czwartek nazwę dla uhonorowania Ole Einara Bjoerndalena. Wydanie ukazało się pod nazwą "Bjoerndalenposten". Na 40 stronach gazety opisane są życie i osiągnięcia najbardziej utytułowanego biathlonisty świata.

42-letni Bjoerndalen urodził się w Drammen i wychował we wsi Simonstranda. Lokalna gazeta, wydawana od 1954 roku, śledzi jego karierę od pierwszego zwycięstwa w zawodach juniorów.

Redaktor naczelny Knut Brathen powiedział na antenie kanału telewizji TV2, że "decyzja nie była trudna, ponieważ opisujemy karierę naszego lokalnego bohatera już ponad 20 lat. Zapowiedział, że zakończy karierę podczas mistrzostw świata rozgrywanych właśnie w Oslo, lecz dochodzą do nas słuchy, że myśli o zimowych igrzyskach olimpijskich w 2018 roku, więc specjalnym numerem chcieliśmy go zmotywować".

Bjoerndalen w swojej karierze zdobył osiem złotych medali olimpijskich, cztery srebrne i jeden brązowy. W mistrzostwach świata 19 razy stał na najwyższym podium oraz zdobył 12 srebrnych i dziewięć brązowych medali. Sześciokrotnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie oraz 94 razy w zawodach indywidualnych, a także raz w imprezie PŚ w biegach narciarskich.