Grek następcą Infantino na stanowisku sekretarza generalnego UEFA

Piłka nożna
Grek następcą Infantino na stanowisku sekretarza generalnego UEFA
fot.PAP/EPA

Grecki działacz Theodore Theodoridis został sekretarzem generalnym Europejskiej Unii Piłkarskiej - poinformował w piątek przedstawiciel UEFA. Zastąpi Szwajcara Gianniego Infantino, który wygrał przed tygodniem wybory na szefa międzynarodowej federacji (FIFA).

Decyzję podjęto podczas zgromadzenia Komitetu Wykonawczego w Nyonie. 50-letni Grek jest pracownikiem UEFA od początku 2008 roku, a od 2010 był zastępcą sekretarza generalnego.

 

Jednocześnie potwierdzono, że na razie nie będą przeprowadzone wybory na prezydenta Unii, który miałby zastąpić zawieszonego na osiem lat (później ten okres skrócono do sześciu) Michela Platiniego. Władze europejskiego futbolu zapowiedziały, że zaczekają do końca procedury apelacyjnej Francuza. Niedawno sprawa trafiła do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. - Gdy tylko zapadnie decyzja, jesteśmy w stanie zwołać Komitet Wykonawczy i wprowadzić w życie przyspieszony tryb wyboru prezydenta - zapewnił Theodoridis.

 

Kolejne planowane posiedzenie odbędzie się 3 maja w Budapeszcie. Wówczas ma zapaść decyzja, czy Unia przyjmie w swoje szeregi piłkarską federację Kosowa. Byłby to 55. członek UEFA.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze