Bundesliga: Niesamowita pogoń Bayeru Leverkusen. Tytoń lepszy od Polanskiego

VfB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem rozbił Hoffenheim Eugena Polanskiego 5:1. Obaj zawodnicy rozegrali 90 minut. Bayer Leverkusen, którego barw od pierwszej minuty bronił Sebastian Boenich, odrobił trzybramkową stratę w meczu z Augsburgiem i ostatecznie zremisował 3:3.

Po świetnej serii z początku roku, w Stuttgarcie nadszedł kryzys. W trzech meczach podopieczni Jürgena Kramnego zdobyli zaledwie punkt. Okazja na przełamanie było spotkanie z przedostatnim w tabeli Hoffenheim. Ekipa Przemysława Tytonia rozbiła rywali aż 5:1. Polak grał cały mecz. W barwach gości 90 minut rozegrał Eugen Polanski, który zaznaczył swoja obecność żółta kartką.

VfB Stuttgart - TSG Hoffenheim 5:1 (2:0)
Bramki: Niedermeier 5, 51, Rupp 42, Kostić 78, Werner 83 – Amiri 73

Gilewicz: Bayern nie przegrywa dwa razy z rzędu

Prawdziwy horror zgotowali swoim kibicom piłkarze Augsburga. Prowadzili z Bayerem Leverkusen już 3:0 po hat-tricku Ja-cheol Koo. Goście podnieśli się z kolan i zdołali zniwelować przewagę. Bramkę na wagę remisu zdobył w 90. minucie Hakan Calhanoglu, który wykorzystał rzut karny. Cały mecz w barwach "Aptekarzy" rozegrał Sebastian Boenisch, dla którego był to pierwszy występ w tym roku.

Augsburg - Bayer Leverkusen 3:3 (2:0)

Bramki: Ja-cheol Koo 5, 44, 57 -Bellarabi 60, Verhaegh - samo. 80, Çalhanoglu - karny 90