Hirscher z piątą z rzędu Kryształową Kulą

Austriak Marcel Hirscher zapewnił sobie piątą z rzędu Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. W sobotę wygrał slalom gigant w Kranjskiej Gorze w Słowenii.

Drugi był zwycięzca czterech poprzednich zawodów w tej konkurencji Alexis Pinturault. Hirscher prowadził na półmetku rywalizacji z przewagą 0,41 s nad Francuzem, a ostatecznie wyprzedził go o 0,51 s. Trzecie miejsce zajął Norweg Henrik Kristoffersen - 1,59 s straty.

Jedyny Polak w stawce Adam Chrapek nie ukończył pierwszego przejazdu. Dzień wcześniej zajął 61. miejsce.

W klasyfikacji wszech czasów, jeśli chodzi o cykl PŚ, prowadzi legendarny Szwed Ingemar Stenmark - 86 zwycięstw. Hirscher zajmuje szóste miejsce.

Czołówka klasyfikacji zwycięzców w zawodach alpejskiego PŚ (* zawodnicy nadal startujący):