HMŚ w łucznictwie: Polki z dwoma srebrnymi medalami

Inne
HMŚ w łucznictwie: Polki z dwoma srebrnymi medalami
fot. PAP

Dwa srebrne medale halowych mistrzostw świata w łucznictwie zdobyły w Ankarze Polki - indywidualnie Natalia Leśniak oraz drużyna seniorek, w której oprócz Leśniak wystąpiły Wioleta Myszor i Karina Lipiarska-Pałka.

W finale turnieju indywidualnego Leśniak (Łucznik Żywiec) przegrała z Niemką Lisą Unruh 5:6. Brąz przypadł Włoszce Claudii Mandii, która pokonała Ukrainkę Weronikę Marczenko 6:4.

 

Chcesz zadzwonić do mistrzyni olimpijskiej? Ujawniła swój prywatny numer

 

W meczu o złoty medal Leśniak, jej koleżanka klubowa Myszor i Lipiarska-Pałka (ULKS Grot Zabierzów) uległy Japonkom Tomomi Sugimoto, Kaori Kawanace i Rinie Sugibayashi 0:6. Brązowy krążek wywalczyły Gruzinki zwyciężając Rosjanki 6:2.

Lepiarska-Pałka i Myszor wywalczyły indywidualnie 17.miejsce.

 

Na czwartym miejscu ukończyły mistrzostwa juniorki Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec), Karolina Farasiewicz (Obuwnik Prudnik) oraz Magdalena Śmiałkowska (Społem Łódź) przegrywając mecz o brąz z Rosjankami 2:6. Indywidualnie najlepsza z nich była Farasiewicz sklasyfikowana na 8.miejscu, Śmiałkowska i Zyzańska podzieliły 17.lokatę.

 

Seniorom Kacprowi Sierakowskimu (Łuczniczy Marymont Warszawa), Pawłowi Marcowi (UKS Talent Wrocław) i Kasprowi Helbinowi (Obuwnik Prudnik) przypadło dziewiąte miejsce.

 

Lokaty w rywalizacji indywidualnej: 17. Sierakowski i Marzec, 34. Helbin.

 

Także dziewiąte miejsce zajęła w konkurencji łuku bloczkowego Katarzyna Szałańska (Strzelec Legnica).

Jedyny junior startujący w łukach klasycznych - Marek Szafran (Społem Łódź) był 17.

 

Medalistów dekorowali m.in. przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bachoraz pierwszy wiceprezydent World Archery Mario Scharzella.

 

Przed dwoma laty we francuskim Nimes brązowe medale zdobyły w turnieju drużynowym: Natalia Leśniak, Karina Lipiarska i Adriana Żurańska oraz juniorka Sylwia Zyzańska.

 

wyniki:
łuki klasyczne kobiety indywidualnie finał: Lisa Unruh (Niemcy) - Natalia Leśniak (Polska) 6:5 o brązowy medal: Claudia Mandia (Włochy) - Weronika Marczenko (Ukraina) 6:4 17. Lipiarska-Pałka Myszor drużynowo finał: Japonia - Polska 6:0 o brązowy medal: Gruzja - Rosja 6:2 mężczyźni indywidualnie finał: Heorhij Iwanycky - Serhij Makarewicz (obaj Ukraina) 7:3 o brązowy medal: Brady Ellison (USA) - Massimiliano Mandia (Włochy) 6:4 ... 17. Sierakowski i Marzec 34. Helbin. drużynowo finał: Niemcy - Francja 5:4 (30:29) o brązowy medal: Rosja - Ukraina 5:1 juniorzy indywidualnie finał: David Pasqualucci (Włochy) - San Olaru (Mołdawia) 6:2 o brązowy medal: Rok Bizjak (Słowenia) - Roman Szeremet (Ukraina) 6:5 ... 17. Marek Szafran (Polska) drużynowo finał: Włochy - Turcja 6:0 o brązowy medal:Rosja - Ukraina 5:4 (30:29) juniorki indywidualnie finał: Szu-Ping Su (Tajwan) - Tatiana Andreolli (Włochy) 6:5 o brązowy medal: Rong-Jia Chang (Tajwan) - Clemence Tellier (Francja) 6:2 ... 8. Karolina Farasiewicz (Polska) 17. Magdalena Śmiałkowska (Polska) Sylwia Zyzyńska (Polska) drużynowo finał: Włochy - Tajwan 5:4 (30:27) o brązowy medal:Rosja - Polska 6:2
IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze