Ajax Amsterdam rozbił rywali! Milik otworzył wynik

Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Willem II Tilburg 4:0 i zmniejszył dystans do prowadzącego PSV Eindhoven do jednego punktu. Cały mecz w barwach gości rozegrał Arkadiusz Milik. Polak zdobył czternastą bramkę w sezonie.

Ajax w Tilburgu musiał zdobyć komplet punktów, aby zachować jednopunktową stratę do prowadzącego PSV. Piłkarze z Amsterdamu mogli liczyć na Arkadiusza Milika, który jest ostatnio w wybornej formie. Cztery gole w dwóch meczach mówią same za siebie. Willem w dalszym ciągu musi walczyć o utrzymanie w Eredivisie.

Milik nie do zatrzymania! Czternasty gol Polaka w tym sezonie (WIDEO)

Zgodnie z przewidywaniami to Ajax zdominował grę. Blisko strzelenia gola był Amin Younes, lecz jego strzał trafił w słupek. Chwilę później Niemiec genialnie dośrodkował na głowę Milika, a Polak pokonał bramkarza gospodarzy. Czternasta bramka naszego reprezentanta w tym sezonie Eredivisie.

Już chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższył Riechedly Bazoer. Holender popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. W 60. minucie fatalny błąd obrony gospodarzy wykorzystał Lasse Schone. Dominacja podopiecznych Franka de Boera nie podlegała dyskusji. Kolejną bramkę zdobył Davy Klaassen. Ajax znajduje się ostatnio w świetnej formie. Trzy mecze, 11 zdobytych bramek i tylko jedna stracona. Walka o mistrzostwo Holandii będzie zacięta do samego końca.

Willem II – Ajax Amsterdam 0:4 (0:1)

Bramki: Milik 44, Bazoer 52, Schone 60, Klaassen 65

Czternasta bramka Arkadiusza Milika w tym sezonie w załączonym materiale wideo.