Cały mecz i bramka Rybusa. Derby dla CSKA

Maciej Rybus rozegrał całe spotkanie i zdobył swojego pierwszego gola po zimowej przerwie w barwach Tereka Grozny w wygranym meczu z Lokomotivem Moskwa 2:1. Reprezentant Polski z sześcioma trafieniami jest najlepszym strzelcem swojej drużyny w tym sezonie. W derbach Moskwy CSKA minimalnie pokonało Spartak po rzucie karnym na początku spotkania

Rybus znacząco przyczynił się do niezwykle istotnego w kontekście włączenia sie do walki o mistrzowski tytuł meczu z Lokomotivem. Drużyna ze stolicy Czeczenii depcze po piętach czołowym klubom w Rosji, ale wciąż to CSKA przewodzi w ligowej tabeli. W niedzielę "Armiejcy" zwyciężyli w derbowym pojedynku z Spartakiem zachowują trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli FK Rostov.

Ajax Amsterdam rozbił rywali! Milik otworzył wynik

Polski gracz, który stracił praktycznie cały zimowy okres przygotowawczy z powodu kontuzji powrócił do podstawowego składu Tereka w wielkim stylu, 27-latek zdobył bramkę z rzutu karnego już w 8. minucie i jak się później okazało była to bramka na wagę zwycięstwa. Przy drugim golu Rybus po indywidualnej akcji posłał mocną pilkę wzdłuż linii bramkowej, próbujący interweniować golkiper gości źle obliczył tor lotu piłki i trącona przez niego futbolówka wpadła do siatki.

Terek Grozny - Lokomotiv Moskwa 2:1 (2:1)

Bramki: Rybus (k.) 8', Guilherme 33 (sam.) - Samedov 4'

CSKA Moskwa - Spartak Moskwa 1:0 (1:0)

Bramki: Musa 11'