Rajd Meksyku: Przez oponę Sordo stracił miejsce na podium

Moto

Hiszpan Dani Sordo (Hyundai i20) został ukarany dwiema minutami po zakończeniu Rajdu Meksyku, co sprawiło, że stracił pierwsze podium w tym sezonie. Spadł z trzeciego na czwarte miejsce, gdyż został minimalnie wyprzedzony przez Norwega Madsa Oestberga (Ford Fiesta RS).

Organizatorzy poinformowali, że w trakcie rajdu Sordo wykorzystał 29 opon, o jedną więcej niż przewiduje regulamin mistrzostw świata. Według menedżera zespołu Alaina Penasse doszło do "błędu w komunikacji", bowiem w strefie zmiany opon po 20 odcinku specjalnym do auta hiszpańskiego kierowcy trafiły trzy nowe i dwie używane opony, zamiast trzech używanych i dwóch nowych.

W tej sytuacji Sordo spadł na czwartą lokatę, tracąc zaledwie 1,5 s do trzeciego Oestberga. Wygrał Fin Jari-Matti Latvala, a drugi był trzykrotny mistrz globu Francuz Sebastien Ogier (obaj VW Polo-R). Jedenaste miejsce zajął Hubert Ptaszek, jadący Peugeotem 208 T16.

W klasyfikacji generalnej zdecydowanym liderem pozostał Ogier (77 pkt), zwycięzca dwóch wcześniejszych tegorocznych eliminacji MŚ. Wyprzedza Oestberga 42, Norwega Andreasa Mikkelsena 33 i Sordo 30.