Kwalifikacje do IO: Transmisje meczów polskich piłkarek ręcznych w Polsacie Sport!

Inne
Kwalifikacje do IO: Transmisje meczów polskich piłkarek ręcznych w Polsacie Sport!
fot. PAP
W turnieju w Astrachaniu na pewno nie zabraknie walki - stawka jest przecież ogromna...

Polskie piłkarki ręczne o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro powalczą w dalekim Astrachaniu. Rywalizację naszych szczypiornistek z Rosją, Szwecją i Meksykiem będzie można jednak śledzić na ekranach telewizorów. Transmisje wszystkich meczów Polek w Polsacie Sport w dniach 18-20 marca!

Tuż po mistrzostwach świata w Danii, które nasze piłkarki ręczne zakończyły na doskonałym, czwartym miejscu, przez chwilę w sercach kibiców tliła się nadzieja, że turniej kwalifikacyjny do igrzysk rozegrany zostanie w Polsce. Ostatecznie władze światowej piłki ręcznej zadecydowały o przyznaniu organizacji imprezy Rosjanom. Taki wybór nie spotkał się z ciepłym przyjęciem przez nasze reprezentantki.

- W Rosji jest ogromna presja. Mam tam znajomych, którzy mówili mi, że rosyjskie media wręcz przesądziły już pewny awans Sbornej - mówiła w jednym z wywiadów liderka polskiej kadry Iwona Niedźwiedź. Rozgrywająca Selgrosu Lulblin do Rosji jednak nie pojedzie. Z walki o igrzyska wyeliminowała ją kontuzja nadgarstka. Co gorsza, do Astrachania może nie pojechać także kapitan kadry Karolina Kudłacz-Gloc, która ma złamaną szczękę.

Tak, jak mówiła Niedźwiedź, o awans do Rio może być niezwykle trudno, bo oprócz Rosjanek rywalkami biało-czerwonych będą Szwedki. Z reprezentacją Trzech Koron graliśmy na mundialu w Danii, gdzie po niezłym meczu ulegliśmy Skandynawkom 30:31. Teraz wydaje się, że starcie z tym zespołem będzie kluczowe w kontekście awansu na najważniejszą imprezę czterolecia.

Ze Szwedkami zmierzymy się drugiego dnia turnieju, dzień po potyczce z Rosją. Na zakończenie podopieczne Kima Rasmussena czeka teoretycznie najłatwiejszy mecz z Meksykiem. Pamiętamy jednak, że egzotyczne przeciwniczki sprawiały kadrze sporo problemów w Danii i teraz też trzeba będzie się mieć na baczności. Najpierw trzeba jednak wygrać choć jeden pojedynek z drużyną ze światowego topu...

Plan transmisji meczów turnieju w Astrachaniu:

Piątek 18.03
Rosja - Polska - godz. 15:30 (Polsat Sport)
Szwecja - Meksyk - godz. 18:00 (Polsat Sport Extra)

Sobota 19.03
Polska - Szwecja - godz. 14:00 (Polsat Sport)
Rosja - Meksyk - godz. 16:30 (Polsat Sport)

Niedziela 20.03
Rosja - Szwecja - godz. 16:00 (Polsat Sport News)
Meksyk - Polska - godz. 18:30 (Polsat Sport)

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie