LM: Szczęsny oberwał na Bernabeu. Real i Wolfsburg w ćwierćfinale

Zespoły Realu Madryt i Wolfsburga przypieczętowały swoje zaliczki z pierwszych spotkań i zgodnie z planem zameldowały w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Wieczoru na Santiago Bernabeu dobrze wspominał nie będzie Wojciech Szczęsny, narażony dziś na siłę ognia Królewskich, którzy oddali na jego bramkę ponad 30 strzałów! W 63. minucie przełamał się Cristiano Ronaldo, a Polak niefortunnie oberwał w twarz kolanem od Kostasa Manolasa.

Real Madryt i AS Roma stworzyły świetne widowisko od pierwszej minuty rewanżowego spotkania na Santiago Bernabeu i mogło się wydawać, że bramka dla któregoś z zespołów jest kwestią czasu. O dziwo bliżej otwarcia wyniku byli goście, którzy stwarzali sobie sytuacje z dużą łatwością, a w rolach głównych występowali Edin Dzeko i Mohamed Salah. Po drugiej stronie szaleli Cristiano Ronaldo i Gareth Bale, jednak do przerwy było bez bramek.

Po zmianie stron kolejną "setkę" zmarnował Salah i mogło się wydawać, że bramka Keylora Navasa jest zaczarowana. Seria Kostarykanina przedłużyła się tym samym do 12 godzin bez straty gola w Lidze Mistrzów! Kiedy licznik strzałów Królewskich zbliżał się do 30(!) prób, do siatki trafił wreszcie Cristiano Ronaldo. Znakomite wejście rezerwowego Lucasa Vasqueza, cięte dośrodkowanie i Portugalczyk w końcu trafił do siatki uprzedzając Szczęsnego i Manolasa. Polak miał w tej sytuacji pecha, bowiem dostał kolanem w twarz i długo nie podnosił się z boiska - ostatecznie kontynuował grę z raną na twarzy.

Real zaczął wreszcie grać na luzie i chwilę później podwoił prowadzenie. Znakomity kontratak duetu Ronaldo - James i sprytny strzał tego drugiego ostatecznie wybiły gościom z głowy myśli o sprawieniu sensacji na Bernabeu. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, ich gra w końcówce była niezwykle płynna, jednak wynik nie uległ już zmianie. Kapitalną paradą w końcówce popisał się jeszcze Navas. Aż ciężko w to uwierzyć, ale Real przegrywał ostatnich osiem pojedynków hiszpańsko-włoskich! Mowa więc tutaj o przerwaniu włoskiej klątwy.

W drugim z meczów emocji było dużo mniej, a niespodzianki próżno było szukać. Gent pokazał charakter w końcówce meczu na własnym stadionie, jednak pazura zabrakło na Volkswagen-Arena. Szans po obu stronach było jak na lekarstwo, a ostatecznie awans Wilków przypieczętowała dwójkowa akcja duetu Draxler-Schuerrle w 74. minucie. W ćwierćfinale meldują się więc faworyci, Real Madryt i VfL Wolfsburg.

Wtorkowe mecze:

REAL MADRYT - AS ROMA 2:0 (0:0) - awans REAL (4:0)

Cristiano Ronaldo 64', James Rodriguez 68'

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 1:0 (0:0) - awans Wolfsburg (4:2)

Andre Schuerrle 74'

20:32

Witamy w dzisiejszej relacji NA ŻYWO!

20:34

W takich składach zagrają Real i Roma:

Real Madryt: Keylor Navas; Danilo, Ramos, Pepe, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos; Bale, James Rodriguez, Cristiano Ronaldo

AS Roma: Szczęsny; Florenzi, Manolas, Zukanovic, Digne; Pjanic, Keita, Perotti; Salah, Dzeko, El Sharaawy

20:35

Na Volkswagen-Arena o ćwierćfinał powalczą:

Wolfsburg: Casteels; Trasch, Knoche, Dante, Rodriguez; Guilavogui, Luiz Gustavo; Arnold, Draxler, Schurrle; Kruse

Gent: Sels; Rafinha, Nielsen, Gershon, Asare; Dejaegere, Neto, Kums, Matton; Simon, Milicevic

20:42

Słuchamy hymnów Champions League i za chwilę zaczynamy!

20:44

Dzisiaj na Santiago Bernabeu rządzić będą Polacy na czele z Szymonem Marciniakiem.

20:45

Zaczynamy!

20:48

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 3 min
Mocny początek na Santiago Bernabeu! Real spróbował pierwszego ataku, z dystansu pocisk posłał Marcelo, jednak trafił w obrońcę. Dośrodkowanie Garetha Bale'a prawie trafiła na głowę Ronaldo, a lustrzane odbicie akcji po drugiej stronie boiska zaprezentował duet El Sharaawy - Dzeko.

20:50

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 5 min
Dobry start gości! Obiecujące rozciągnięcie gry rzymian do prawego skrzydła skutkowało pięknym dośrodkowaniem Florenziego, do mocno bitej piłki nikt jednak nie zdążył.

20:53

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 8 min
Świetnie wygląda współpraca Marcelo i Garetha Bale'a na lewej stronie. Walijczyk zszedł na przeciwległe skrzydło i wykonał z Brazylijczykiem dwie akcje na przestrzeni kilku minut: przed chwilą kombinacja obu zawodników stworzyła obrońcy możliwość drugiego już dzisiaj strzału, jednak piłkę złapał na wykroku i przestrzelił.

20:54

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 9 min
Z dystansu po ziemi huknął Toni Kroos i pierwsza poważniejsza interwencja Wojciecha Szczęsnego.

20:55

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 0:0. 10 min
Początek meczu odwrotnie proporcjonalny do tego, co widzimy w Hiszpanii: oba zespoły rozpoczęły bardzo spokojnie.

20:56

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 11 min
Z rzutu wolnego uderzał Cristiano Ronaldo, a miejsce było ustawione pod niego. Portugalczyk przesadził jednak z siłą i nie nadał piłce rotacji, przez co Szczęsny tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

20:59

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 0:0. 13 min
Gospodarze w końcu w ataku. Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Schuerrle, piłkę opanował jego reprezentacyjny kolega Kruse, jednak znacznie chybił strzałem z półobrotu.

21:00

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 14 min
Fatalne pudło Dzeko! Znakomita akcja Mohameda Salaha stworzyła przewagę liczebną na prawej stronie, Egipcjanin dograł piłkę do środka, gdzie na czystej pozycji znajdował się Dzeko. Były gracz Manchesteru City ślamazarnie jednak zabierał się z piłką, przez co Navas zdążył skrócić kąt i futbolówka minęła bramkę. To była setka!

21:03

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 0:0. 18 min
Bardzo groźnie z dystansu uderzał Guilavogui, jednak bez zarzutu piłkę z okienka wybronił Sels.

21:07

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 21 min
Ciśną Królewscy! Rzymianie zamknięci we własnym polu karnym, a przed chwilą z większej odległości huknął Luka Modrić. Piłka po strzale Chorwata zmieniła jeszcze tor lotu piłki i mogła zaskoczyć Szczęsnego, Polak jednak sparował piłkę przed siebie.

21:09

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 0:0. 24 min
Dwie odważne akcje gości, którzy zaczynają hasać coraz odważniej. Jaskrawożółte koszulki coraz obficiej pojawiają się w szesnastce Wilków, przed chwilą sprzed pola karnego wprost w ręce Casteelsa uderzał Dejaegere.

21:13

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 28 min
Danilo z impetem rusza przed siebie i przewraca się, kibice krzyczą po żółtą kartkę, zaś Marciniak puszcza grę i... stuprocentową sytuację ma Roma! Dzeko na czystą pozycję do Salaha, a ten - mimo ostrego kąta - mógł wpakować piłkę obok Navasa. Trafił jednak tylko w boczną siatkę!

21:17

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 32 min
Indywidualna akcja Garetha Bale'a, który co prawda nie zdobył gola w Champions League aż od roku, jednak dzisiaj jest motorem napędowym Królewskich. Walijczyk minął dwóch rywali i uderzył nad poprzeczką. Minutę później z podobnej pozycji atakował Ronaldo, zejście do środka i mocny strzał prawą nogą: całkiem niepewnie interweniował Szczęsny, ale co istotne - skutecznie.

21:19

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 34 min
Bale do Ronaldo na czystą pozycję i Portugalczyka stopuje tylko Szczęsny! Kąt co prawda był ostry, jednak wzorowe zachowanie Polaka.

21:21

Czy Keylor Navas wpuści dziś bramkę? Roma była naprawdę blisko...

21:26

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 40 min
Na boisku szaleje Cristiano Ronaldo, który próbuje niemal wszystkiego by zagrozić bramce Romy. Portugalczyk chwilę temu stworzył sytuację do strzału Casemiro, który jednak nie jest największym fachowcem od akcji ofensywnych, więc jego strzał nie stworzył większego zagrożenia.

21:28

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 42 min
Odpowiedź gości i po raz kolejny niezwykle groźny dziś Salah. Przytomne poprzeczne podanie Pjanicia, który wreszcie się uaktywnił i Egipcjanin z pierwszej piłki: uderzenie było jednak zbyt lekkie i zostało spokojnie wyłapane przez Navasa.

21:30

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 0:0. 45 min
Inicjatywę posiadają Wilki, którym jednak brakuje zdecydowania z przodu, żeby stworzyć sobie dogodne okazje. Czy Belgów stać tutaj na jakiś konkretny zryw?

21:32

Kończymy pierwsze połowy, w obu meczach do tej pory bez goli, chociaż szans nie brakowało. Szczególnie na Santiago Bernabeu, gdzie oglądamy świetne widowisko. O dziwo bliżej gola byli goście, którzy w dwumeczu bramki kontaktowej potrzebują jak tlenu.

21:40

Real Madryt oddał najwięcej strzałów w jednej połowie od dziesięciu lat!

21:46

Wracamy do gry i czekamy na gole!

21:51

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 48 min
Pierwsza groźna sytuacja drugiej połowy należała do gospodarzy: mocno bite dośrodkowanie z lewego skrzydła i piłkę z głowy Cristiano Ronaldo zdejmuje w ostatniej chwili Zukanovic.

21:53

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 49 min
Ronaldo, Marcelo, Ronaldo, Marcelo, Ronaldo, James. Ależ się działo w polu karnym Szczęsnego! Polak ostatecznie broni uderzenie z powietrza Kolumbijczyka, ale wielki chaos pod bramką Romy mógł się skończyć golem!

21:54

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 50 min
Ależ odpowiedź Romy! Mohamed Salah miał kolejną setkę, mógł spytać Navasa "w który róg" i spokojnie minąć Kostarykanina, jednak jego strzał gorszą, prawą nogą minął bramkę Realu. Roma nie może marnować takich sytuacji na Bernabeu!

21:56

Wydaje się, że na Santiago Bernabeu w ciągu pięciu pierwszych minut drugiej połowy wydarzyło się więcej niż w ciągu całego równolegle rozgrywanego spotkania w Niemczech!

22:00

REAL MADRYT - AS ROMA 0:0. 56 min
Jak to możliwe, że Roma jeszcze jest tutaj bez gola?! Kapitalna akcja dwójki Dzeko - Florenzi, a ten drugi miał niemalże czystą pozycję do pokonania Navasa. Jego strzał jednak został obroniony, a dobitkę uniemożliwił Pepe. Chwilę później po rzucie rożnym kolejna znakomita szansa rzymian, tym razem zbiórkę zaliczył Kostas Manolas, jego strzał jednak trafia w bramkarza Realu. Niemożliwe!

22:01

Niesamowicie blisko goli gospodarze dzisiejszych spotkań! Próbowali Luka Modric (Real) i Andre Schuerrle (Wolfsburg).

22:06

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL

22:08

REAL MADRYT - AS ROMA 1:0. 64 min
Miała swoje szanse Roma, jednak ostatecznie do siatki trafia nie kto inny jak Cristiano Ronaldo. Real wykorzystał swój 28. strzał i w końcu trafia do siatki. Znakomite wejście na boisko Lucasa Vasqueza, który dograł do środka, a Wojciecha Szczęsnego i Manolasa wyprzedził Ronaldo. Gracze Romy zderzyli się bardzo niefortunnie, a Wojciech Szczęsny oberwał kolanem w twarz.

22:09

Rośnie opuchlizna pod okiem Wojciecha Szczęsnego, czy Polak będzie w stanie kontynuować grę? Jedno jest pewne: dogrywki na Bernabeu dziś nie będzie, a Real już praktycznie przypieczętował swój awans do 1/4 finału.

22:10

GOOOOOOOOL

22:11

REAL MADRYT - AS ROMA 2:0. 68 min
Podwojenie prowadzenia! podręcznikowa kontra Realu, Ronaldo do Jamesa, a Kolumbijczyk trafia z ostrego kąta między nogami Szczęsnego. Roma na łopatkach, a mogło być zupełnie inaczej. To pierwszy gol Jamesa w tym sezonie Champions League.

22:12

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 0:0. 71 min
Nareszcie klarowna sytuacja Wolfsburga, a znakomitą okazję zmarnował Andre Schuerrle! Niemiec został wyblokowany i piłka mija bramkę Gentu.

22:13

REAL MADRYT - AS ROMA 2:0. 70 min
Worek z bramkami się rozsypał, a Królewscy chwilę temu mogli dołożyć do swojego dorobku bramkę numer trzy. W nieoczekiwany sposób w czystej sytuacji chybił jednak Ronaldo, a znakomitą wizją przy tej akcji wykazali się James i Vasquez.

22:15

GOOOOOOOOL

22:16

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 1:0. 74 min
Awans pieczętuje również Wolfsburg! Niemcy w końcu wstrzelili się w zwarte szyki gości, a wszystko za sprawą błyskotliwej akcji Draxlera, który wykłada piłkę jak na tacy do swojego rodaka Schuerrle. Były skrzydłowy Chelsea pakuje piłkę do pustej bramki i game over!

22:19

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 1:0. 77 min
Wilki bliskie podwojenia prowadzenia, a w rolach głównych oczywiście niemiecki tercet ofensywny. Koronkową próbę rozegrania ostatecznie skuteczną interwencją wyjaśnił golkiper gości, Sels.

22:22

REAL MADRYT - AS ROMA 2:0. 79 min
Nie przestaje nacierać Real, któremu gra się teraz kompletnie bez presji i nie zamierzają okazać taryfy ulgowej przyjezdnym. Z dwudziestu metrów "rogala" próbował w świetle bramki zmieścić James, ale pomylił się o dobre pół metra. Szczęsny wydawał się kontrolować piłkę.

22:28

REAL MADRYT - AS ROMA 2:0. 84 min
Znowu centymetry dzielą Real od bramki numer trzy! Królewscy kompletnie zdominowali przyjezdnych i bawią się swoimi akcjami raz po raz pokazując techniczne fajerwerki. Zmiennicy dodali animuszu i robią grę, a piłkę do siatki po raz kolejny miał okazję skierować nie kto inny jak Ronaldo. Portugalczykowi piłkę z buta zdjął jednak Manolas.

22:31

REAL MADRYT - AS ROMA 2:0. 88 min
Perotti znakomicie skontrował piłkę i huknął z pierwszej piłki, a Navas był tam gdzie trzeba. Piłka po słupku odbiła się od Kostarykanina i jakimś cudem nie wpadła do siatki. Znowu!

22:32

VfL WOLFSBURG - KAA GENT 1:0. 90 min
Bardzo odważna próba Dejaegere, jednak jego strzał z dystansu broni Casteels.

22:38

Koniec meczów! W dalszej fazie zobaczymy Real Madryt (4:0 w dwumeczu) i Wolfsburg (4:2).

22:40

Przed porażką swojego zespołu nie zdołał uchronić Wojciech Szczęsny, który dwoił się dziś i troił między słupkami Romy, jednak po godzinie gry Królewscy ostatecznie trafili do siatki, a potem poszli za ciosem. Polak miał pecha, bowiem przy akcji bramkowej oberwał w twarz od swojego kolegi z zespołu: Manolas potraktował go kolanem i rozciął skórę na jego twarzy.