NHL: Jagr wyprzedził Howe'a w punktacji kanadyjskiej

Jaromir Jagr zanotował asystę w przegranym meczu Florida Panthers z Boston Bruins (4:5 po dogrywce) w lidze NHL. Czeski hokeista zdobył 1851. punkt w karierze i teraz samodzielnie zajmuje trzecie miejsce w punktacji kanadyjskiej wszech czasów.

Do tej pory Jagr dzielił trzecią pozycję z Gordie Howe'em. Zdecydowanie prowadzi Wayne Gretzky 2857 pkt, a do drugiego Marka Messiera Czechowi brakuje już tylko 26 "oczek".

W poniedziałkowym spotkaniu 44-letni zawodnik asystował przy golu Aleksandra Barkova w 17. minucie. "Pantery" poprawiły wynik na 1:3, ale kilkadziesiąt sekund później straciły czwartego gola. W drugiej i trzeciej tercji gospodarze odrobili straty, lecz w dogrywce bramkę strzelili rywale, a konkretnie Lee Stempniak.

Jagr jest trzeci nie tylko w punktacji kanadyjskiej, ale także na liście najlepszych strzelców w historii NHL - 743 bramki. Na drugiej pozycji plasuje się Howe 801, a lideruje Gretzky 894.

Łącznie w całej karierze w 1613 występach czeski weteran zanotował 1851 pkt, w tym 1108 asyst. W tym sezonie rozegrał 63 meczów, strzelił 21 goli i miał 28 asyst, co daje mu 38. lokatę w lidze.

W innym poniedziałkowym spotkaniu finaliści Pucharu Stanleya z poprzedniego sezonu, hokeiści Tampa Bay Lightning przegrali na wyjeździe z Philadelphia Flyers 2:4, mimo że przez ponad pół godziny prowadzili 1:0.