Jackiewicz sparuje z Runowskim. Leciały iskry!

Sporty walki

Jeden przygotowuje się do Polsat Boxing Night, drugi do gali w Żyrardowie. Obaj prezentują boks na najwyższym poziomie. Zobacz, jak wyglądał sparing Rafała Jackiewicza (48-14-2, 22 KO) z Przemysławem Runowskim (10-0, 2 KO).

Jackiewicz dopiero co stoczył pojedynek, a już szykuje się do kolejnego. "Wojownik" 20 lutego w Radomiu pokonał na punkty Stiliyana Kostova. 2 kwietnia czeka go rewanżowy pojedynek z Michałem Syrowatką, którego znokautował w grudniu ubiegłego roku. Jackiewicz do starcia na Polsat Boxing Night przygotowuje się tradycyjnie pod okiem Roberta Złotkowskiego. Jednym z jego springpartnerów jest Przemysław Runowski.

 

- To jest mój drugi sparing. Dopiero co rozpocząłem przygotowania do tej walki. Przemek już przygotowania kończy, więc jest szybszy. No w sumie i tak jest szybszy - śmieje się Jackiewicz. - Celniej bije, ja nie mogłem się zebrać. Widzę te ciosy, ale jeszcze nie mogę zareagować - dodaje.

 

Rzeczywiście Runowski na kolejną walkę musi czekać krócej niż Jackiewicz. 21-latek między linami zaprezentuje się już 18 marca w Żyrardowie. Młodzieżowy mistrz świata WBC wagi półśredniej jest bardzo zadowolony z przebiegu sparingów.

Pamiętam nasz pierwszy sparing i wtedy nieźle dostałem. Nawsadzał mi sporo tych prawych. Teraz, jak widać, te sparingi są bardzo wyrównane i na pewno zarówno mnie, jak i jemu dużo dadzą - ocenia Runowski.

Fragmenty sparingu oraz całe wypowiedzi zawodników w załączonym materiale wideo.

Karolina Owczarz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze