Oto nowe Camp Nou! Podobne do Narodowego?

Piłka nożna
Oto nowe Camp Nou! Podobne do Narodowego?
fot. Twitter

Stało się! Wybrano koncepcję nowego stadionu FC Barcelona! Obiekt pomieści 105 tysięcy widzów (dzisiejsze CN mieści ich ponad 99 tysięcy), stanie się tym samym największym stadionem Europy, a jego budowa, która rozpocznie się w sezonie 2017/18, potrwa do rozgrywek 2020/21. Jak wrażenie artystyczne? Co tu dużo mówić - to będzie w stu procentach nowy stadion. Zupełnie nie nawiązujący do swojego poprzednika...

Zdecydowanie bardziej niż stare Camp Nou, nowy obiekt będzie przypominał warszawski Stadion Narodowy. Chodzi tu przede wszystkim o membranowy dach, który na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie, jak ten na Saskiej Kępie.  Ciekawostką jest natomiast fakt, że będzie to stadion otwarty. Dosłownie. Bariery między trybunami a otoczeniem zewnętrznym szukać na próżno. Taki układ sprzyja naturalnej wentylacji i wyróżnia obiekt spośród masy europejskich zamkniętych brył.

Stare Camp Nou już od ładnych paru lat wymaga gruntownego odświeżenia. Choć w środku jeszcze się jako tako prezentuje, na zewnątrz za dobrze nie wygląda. Mówiąc kolokwialnie: panuje tam niezły syf... Włodarze klubu postanowili wziąć w końcu sprawy w swoje ręce.

A Wam jak się podoba nowa koncepcja Camp Nou?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze