Gosia Rdest jedyną kobietą w Audi Sport TT Cup 2016

Moto
Gosia Rdest jedyną kobietą w Audi Sport TT Cup 2016

5 torów wyścigowych, 7 rund,310 koni mechanicznych i ona – jedyna kobieta, która stanie na prostej startowej obok trzynastu rywali z całego świata. Gosia Rdest w sezonie 2016 zawalczy o podium w niemieckiej serii wyścigowej Audi Sport TT Cup.

Gosia Rdest już po raz drugi wystartuje w niemieckiej serii wyścigowej Audi Sport TT Cup, będącej supportem najbardziej prestiżowej serii wyścigów samochodowych DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). Będzie tym samym jedyną kobietą i jedyną Polką, rywalizującą o puchar z pozostałymi trzynastoma zawodnikami.

 

23-­letnia zawodniczka jest zdeterminowana, by osiągnąć sukces. - Moim celem jest top5. Znam samochód, znam tory, mam znakomitego inżyniera. Będzie piecem! – zapowiada Gosia Rdest, która od kilku tygodni żyje przygotowaniami do sezonu: intensywny plan treningowy na siłowni, testy na symulatorze oraz treningi w profesjonalnym centrum przygotowania kierowców iZone Driver Performance w Silverstone.

 

W tym roku za kierownicą pucharowej TT-tki zasiądą reprezentanci jedenastu krajów: Polski, Anglii, Austrii, Bułgarii, Danii, Finlandii, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Szwecji. Oprócz trzynastu stałych kierowców w wyścigach każdorazowo rywalizować będą zaproszeni przez organizatora goście: dziennikarze, VIP-­y, zawodnicy innych dyscyplin motorsportowych.

 

Pucharowe Audi TT to przednionapędowa, 310-­konna bestia, której moc można zwiększyć o 30 koni mechanicznych dzięki przyciskowi Push‐to-­Pass. Samochód waży przy tym zaledwie 1125 kg. Audi Sport TT Cup w nadchodzącym sezonie rozegra się w siedmiu rundach na pięciu europejskich torach wyścigowych, w tym na legendarnym torze Nürburgring, powszechnie uważanym za jeden z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie