Najbardziej epicki wolej w historii futbolu? Wrzutka z... 20. piętra! (WIDEO)

Piłka nożna
Najbardziej epicki wolej w historii futbolu? Wrzutka z... 20. piętra! (WIDEO)
fot. youtube.com/Scandic

Piłkarze Rosenborgu Trondheim w ramach reklamy pięknego budynku wzniesionego w sąsiedztwie Lerkendal Stadion zaprezentowali efektowne wyzwanie polegające na dorzucenie piłki z jego szczytu i... strzał wolejem z pierwszej piłki! Czy zawodnikom udała się ta iście cyrkowa akcja?

Budynek Scandic ma 74 metry i jak się okazuje jest najwyższym w całej Norwegii znajdującym się poza stolicą Oslo. Budowla wznosi się ponad trybuny stadionu Lerkendal, będącego na co dzień obiektem zmagań Rosenborgu Trondheim. 22-krotny mistrz Norwegii nagrał bardzo oryginalną kampanię reklamową, w której to podczas przedsezonowych przygotowań jego zawodnicy spróbowali wykonać wyjątkową akcję.

"Nasz sąsiad - budynek Scandic zaprosił zespół do wyjątkowego treningu strzeleckiego. Dzisiaj postaramy się wykonać najbardziej epicki wolej w historii piłki nożnej!" - mówił w trakcie wyzwania asystent trenera Rosenborga, Erik Hoftun.

Kilku zawodników na szczycie budowli miało za zadanie celnie dośrodkować piłkę do czekających pod bramką na stadionie kolegów z zespołu, a któryś z nich musiał sfinalizować akcję celnym wolejem. Jak się okazało, zadanie jest wyjątkowo trudne: piłka zagrana łukiem miała do pokonania niemal 90 metrów i bardzo ciężko było obliczyć tor jej lotu.

Skuteczna okazała się dopiero próba numer 44, chociaż niektóre z wcześniejszych również "pachniały golem". Całości nagrania towarzyszą piękne obrazki przedstawiające całe norweskie miasto w zimowej scenerii. Trzeba przyznać, że Norwegowie wykazali się przy całej akcji gigantycznym rozmachem!

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze