Rouzier: Ktoś ukradł nam bilety do Rio

Inne
Rouzier: Ktoś ukradł nam bilety do Rio
fot. PAP

Antonin Rouzier jest kolejnym francuskim siatkarzem, który zabrał głos w sprawie Aleksandra Markina - reprezentanta Rosji, w którego organizmie wykryto zabroniony środek dopingowy. - Rosja powinna zostać zdyskwalifikowana - powiedział Rouzier w wywiadzie dla jednego z francuskich portali internetowych.

Sprawa Markina rozgrzała cały świat siatkówki, a najbardziej zabolała Francuzów, którzy przegrali decydujące starcie o Rio z reprezentacją Rosji. W organizmie Markina, który był jednym z bohaterów finału turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie wykryto bowiem środek o nazwie meldonium. Lek poprawiający wydolność od 1 stycznia znajdował się na liście zakazanych środków.

- Według mnie logicznym posunięciem FIVB byłoby ukaranie Rosjan - stwierdził Antonin Rouzier. - Markin zrobił przecież o wiele więćej niż kilka bloków. Był zawodnikiem, który zrobił rożnicę w tym meczu - wszedł w końcówce pierwszego seta i zdobył aż 17 punktów! Rosja powinna zostać zdyskwalifikowana - mocno skomentował atakujący reprezentacji Francji.

- To byłoby trochę dziwne - awansować na igrzyska olimpijskie w ten sposób. Z drugiej strony wygląda to tak, jakby ktoś ukradł nam bilety do Rio. Zagraliśmy pięć spotkań w pięć dni, tracąc przy tym ogromne pokłady energii, ponieważ nie mieliśmy dnia przerwy. Zasady są jasne i nikt nie powinien ich łamać. W przeciwnym razie będziemy promować tą złą twarz sportu - zakończył Rouzier.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie