WSB: Husaria poległa w Moskwie (WIDEO)

Sporty walki

Drużyna Rafako Hussars Poland przegrała 1:4 z Russian Boxing Team w piątej kolejce trwającego sezonu World Series of Boxing. Była to piąta porażka polskiej ekipy. Honorowy punkt dla biało-czerwonych zdobył Mateusz Kostecki.

Rosjanie jeszcze w tym sezonie nie zaznali porażki, a do meczu z Polakami przystąpili w bardzo mocnymi składzie. Zawodnicy Rafako Hussars Poland chcieli sprawić niespodziankę, ale same chęci nie wystarczyły.

Na otwarcie błyskawiczną porażkę zaliczył Dawid Jagodziński, który po ciosie Galanova na wątrobę nie był w stanie kontynuować pojedynku. Sporo zdrowia w ringu zostawił jedyny obcokrajowiec w barwach Rafako Hussars Poland Riccardo D'Andrea. Włoch starał się nawiązać równą walkę z wicemistrzem świata z 2011 roku Vladimirem Nikitinem i momentami nawet nieźle to wyglądało. Na kartach punktowych jednak każdą rundę zwyciężył Rosjanin.

Trzeci pojedynek zakończył się nieco szczęśliwym zwycięstwem Mateusza Kosteckiego. 24-latek przegrał dwie otwierające rundy, ale w trzeciej odsłonie kontuzji doznał jego rywal Grigorii Lizurenko. Poważne rozcięcie łuku brwiowego nie pozwoliło Rosjaninowi kontynuować walki i tym samym na konto Polaków wpadł jeden punkt.

Pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Petrem Khamukovem i Tomaszem Jabłońskim miał być ozdobą tego meczu. Polak chciał zrewanżować się Rosjaninowi za porażkę w ubiegłorocznym finale mistrzostw Europy. Jabłoński dał z siebie wszystko, ale Khamukov tego dnia był pięściarzem lepiej dysponowanym. W piątej rundzie na twarzy Polaka pojawiło się poważne rozcięcie, a dodatkowo po jednym z uderzeń na wątrobę Jabłoński był liczony. Wszystkie rundy powędrowały na konto Rosjanina.

Na zakończenie meczu Michał Olaś zmierzył się z mało doświadczonym Islamem Tekeevem. Wicemistrz Polski wagi ciężkiej mógł zapewnic Rafako Hussars kolejny honorowy punkt, ale na kartach puntkowych okazał się pięściarzem nieznacznie słabszym.

Dla Rafako Hussars Poland była to piąta porażka w obecnym sezonie World Series of Boxing. Polska drużyna z trzema punktami na koncie zamyka tabelę grupy C.

 

Wyniki spotkania Rafako Hussars Poland - Russian Boxing Team:

Belik Galanov pokonał Dawida Jagodzińskiego przez TKO R1 2:55
Vladimir Nikitin pokonał Riccardo D'Andrea przez decyzję sędziowską (50:45, 50:45, 50:45)
Mateusz Kostecki pokonał Grigorija Lizunenko przez TKO R3 0:29
Petr Khamukov pokonał Tomasza Jabłońskiego przez decyzję sędziowską (50:45, 50:44, 50:44)
Islam Tekeev pokonał Michała Olasia przez jednogłośną decyzję sędziowską (48:47, 48:47, 48:47)

 

W załączonym materiale wideo skróty walk!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze