PSG mistrzem Francji! Rozgromił na wyjeździe Troyes aż 9:0!

PSG rozgromił na wyjeździe ostatnie w Ligue 1 Troyes aż 9:0! Dwa gole strzelił Edinson Cavani, a Zlatan Ibrahimović - aż cztery. Paryżanie zapewnili sobie tym samym mistrzostwo Francji na dwa miesiące przed końcem rozgrywek!

Pomyśleć, że w pierwszej połowie było tylko 3:0. Po przerwie obudził się jednak Ibrahimović, który w 10 minut ustrzelił klasycznego hat-tricka. Czwarte trafienie Szwed dołożył w 89. minucie i na swoim ligowym koncie ma już 27 bramek! Drugi Cavani trafił do siatki zaledwie 14 razy.

Oprócz Cavaniego i Zlatana, strzelali jeszcze: Javier Pastore, Adrien Rabior i Matthieu Saunier, który popisał się bramką samobójczą. Mogło, a nawet powinno, skończyć się dwucyfrówką, ale w 75. minucie Cavani zmarnował jedenastkę.

PSG po 30. kolejkach ma nad drugim Monaco aż 25 punktów przewagi. Nad ostatnim Troyes - aż 63. Dominacja totalna. To najszybsze krajowe mistrzostwo w Europie od 19 lat! Piłkarze dostali od Laurenta Blanka w pełni zasłużone dwa dni wolnego. Wielka feta czeka na nich jednak dopiero za tydzień - po meczu z AS Monaco.