Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich niezagrożone?

Inne
Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich niezagrożone?
fot. PAP

Aura nie storpeduje mistrzostw Polski w skokach narciarskich, które odbędą się 22 i 23 marca na obiekcie w Wiśle Malince. Wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz zapewnił w poniedziałek, że śniegu jest wystarczająco dużo, a synoptycy prognozują jeszcze opady.

„Dziś mogę powiedzieć, że zawody odbędą się na 99 proc. Na skoczni leży 30 cm ubitego śniegu. Mamy zmagazynowany jego zapas. Korzystamy też z nocnych mrozów i dośnieżamy obiekt. Dodatkowo synoptycy zapowiadają opady śniegu. Może go spaść 15 cm. To powinno wystarczyć. Tym bardziej, że wypracowaliśmy skuteczne metody chemicznego utwardzania pokrywy śniegu” – powiedział Wąsowicz.

 

Wiceprezes dodał, że dobre warunki utrzymują się jednak tylko w Wiśle. Z tego powodu PZN zrezygnował z rozegrania planowanego na 22 marca championatu na skoczni normalnej w Szczyrku Skalitem.

 

W Wiśle na starcie stanie polska czołówka. „To mistrzostwa kraju i nieobecność można usprawiedliwić jedynie kontuzją lub chorobą” – powiedział wiceprezes PZN.

 

Rok temu na Wielkiej Krokwi w Zakopanym zwyciężył Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane) przed Andrzejem Stękałą (AZS/SMS Zakopane) i Piotrem Żyłą (WSS Wisła). W rywalizacji drużynowej złotego medalu będzie bronił AZS Zakopane.

 

Program mistrzostw Polski:
  
  wtorek, 22 marca 
  10.30 – trening 
  15.30 – kwalifikacje 
  17.00 - I seria konkursu indywidualnego
  
  środa, 23 marca
  12.30 - seria próbna 
  13.45 - I seria konkursu drużynowego 
  
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze