Tirreno-Adriatico: Kwiatkowski trzeci na 6. etapie, zmiana lidera

Michał Kwiatkowski z Team Sky zajął trzecie miejsce na szóstym etapie wyścigu Tirreno-Adriatico, z Castelraimondo do Cepagatti długości 210 km. Polski kolarz stracił dwie sekundy do zwycięzcy Belga Grega Van Avermaeta (BMC Racing), który został nowym liderem.

W klasyfikacji generalnej Belg wyprzedza o siedem sekund dotychczas prowadzącego Czecha Zdenka Stybara z Etixx-Quick-Step oraz o osiem aktualnego mistrza świata Słowaka Petera Sagana (Tinkoff), który w poniedziałek zajął drugie miejsce.

Kwiatkowski, mistrz świata z 2014 roku, awansował w klasyfikacji łącznej na dziewiąte miejsce. Do Van Avermaeta traci 31 sekund.

Dzień wcześniej nie rozegrano piątego etapu. Zalegający na trasie śnieg oraz niekorzystne prognozy pogody zmusiły organizatorów Tirreno-Adriatico do odwołania niedzielnego odcinka długości 178 km z Foligno do Monte San Vicino na wysokości ok. 1200 m n.p.m.

We wtorek na zakończenie wyścigu odbędzie się 10-kilometrowy etap jazdy indywidualnej jazdy na czas.

Tirreno-Adriatico, podobnie jak zakończony w niedzielę Paryż-Nicea, ma najwyższą kategorię UCI World Tour.