Tirreno-Adriatico: Bodnar szósty w czasówce, Van Avermaet wygrał wyścig

Maciej Bodnar z grupy Tinkoff zajął szóste miejsce na siódmym, ostatnim etapie wyścigu Tirreno-Adriatico; jeździe indywidualnej na czas w San Benedetto del Tronto (10,1 km). W wyścigu triumfował Belg Greg Van Avermaet, a ósmy był Michał Kwiatkowski.

Ostatni etap wygrał Szwajcar Fabian Cancellara (Trek), który trasę 10,1 km pokonał w 11.08. Drugi był Francuz Johan Le Bon (FDJ) - strata 13 s, a trzeci Niemiec Tony Martin (Etixx-Quick-Step) - strata 15 s. Bodnar stracił do zwycięzcy 17 s.

W klasyfikacji generalnej wyścigu triumfował Van Avermaet (BMC Racing), który został liderem po szóstym etapie. Belg wyprzedził o jedną sekundę Słowaka Petera Sagana (Tinkoff) i o 23 s kolarza z Luksemburga Boba Jungelsa (Etixx - Quick-Step).

Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski (Team Sky), mistrz świata z 2014 roku, został sklasyfikowany na ósmej pozycji ze stratą 39 s.

Tirreno-Adriatico, podobnie jak zakończony w niedzielę Paryż-Nicea, ma najwyższą kategorię UCI World Tour.