Radwańska w półfinale Indian Wells! Będzie druga na świecie

Agnieszka Radwańska znowu lepsza od Petry Kvitowej! Po pokonaniu Czeszki w finale ubiegłorocznego turnieju WTA Finals w Singapurze, nasza tenisistka tym razem nie dała szans rywalce w ćwierćfinale Indian Wells. Wygrała w dwóch setach i jest już w najlepszej czwórce imprezy! W półfinale zmierzy się z Sereną Williams, która ograła Simonę Halep 6:4, 6:3.

Spotkanie trwało godzinę i 36 minut. Była to dziesiąta konfrontacja tych zawodniczek. Radwańska wygrała po raz czwarty. Wszystkie wcześniejsze zwycięstwa odniosła podczas WTA Finals, który rozgrywany jest w hali. Jednym z tych pojedynków był ich poprzedni mecz - finał kończącej sezon imprezy masters, który rozegrano 1 listopada w Singapurze.

Każdy z setów w meczu przeciwko Kvitowej miał odmienny przebieg. Pierwszy nie miał zbyt długiej historii - Kvitowa bardzo szybko dwa razy straciła swój serwis, z kolei przy dobrym podaniu Radwańskiej nie mogła nic zrobić. To spowodowało, że 38 minut wystarczyło, by Radwańska zakończyła tą odsłonę już po 38 minutach.

Z kolei set nr 2 to bój o przetrwanie. Kvitowa walczyła o to, by zostać w meczu. Szło jej to dobrze do stanu 5:2, bowiem wtedy Polka po raz "n"-ty w karierze pokazała ogromną odporność psychiczną. Radwańska nie chciała chyba grać dodatkowego seta i postanowiła zakończyć mecz w dwóch partiach. Najpierw doprowadziła do stanu 5:5, na stępnie do tie-breaka. Tam zdominowała Kvitową i mogła cieszyć się z awansu do półfinału.

Zwycięstwo nad Czeszką oznacza, że Polka po turnieju w Indian Wells "wskoczy" na 2. miejsce w rankingu WTA! O to, by zdobyć jeszcze więcej punktów na kalifornijskich kortach, Radwańska powalczy w półfinale z Sereną Williams, która okazała się lepsza od Simony Halep 6:4, 6:3.

Agnieszka Radwańska (3) - Petra Kvitowa (8) 6:2, 7:6 (3)