Gwiazdy Zenita rozstawiał po Conte-ach! 21 punktów lidera Skry (WIDEO)

To było istne siatkarskie oczko Facundo Conte! Argentyński przyjmujący w koncertowy sposób odpowiedział na kosmiczną dyspozycję swojego vis a vis, Wilfredo Leona, który co prawda zdobył więcej punktów (31), jednak z triumfu mogła cieszyć się prowadzona przez Conte PGE Skra! Przypomnijmy sobie cały występ Argentyńczyka w spotkaniu z Zenitem!

Argentyńczyk był niezwykle regularny na przestrzeni całego wygranego sensacyjnie przez PGE Skrę spotkania w Kazaniu, notując 21 punktów (4, 5, 4, 5, 4 - w poszczególnych setach), na skuteczności 56% w ataku. Argentyńczyk dołożył do tego jednego asa serwisowego, gdy zagrywką ustrzelił libero rywali, Teodora Salparowa oraz jeden punkcik blokiem.

MVP spotkania wybrany został Wilfredo Leon, który zgromadził aż 31 punktów, jednak to zespołowość PGE Skry bardziej przełożyła się na końcowy wynik spotkania. Oba zespoły na przestrzeni 3-godzinnego dreszczowca zgromadziły po 114 punktów, jednak cenniejszy okazał się wpływ bardzo regularnego Conte, prowadzącego swój zespół.

PGE Skra Bełchatów sprawiła sensację i wygrała z Zenitem Kazań na jego terenie 3:2, mimo tego, że dwa pierwsze sety padły łupem rywali. To stawia polski zespół w znakomitej sytuacji przed rewanżem w Polsce i daje możliwość na dwa polskie zespoły w Final Four Ligi Mistrzów po raz drugi z rzędu. Finałowy turniej odbędzie się w Krakowie 16 i 17 kwietnia, a gospodarzem rozgrywek będzie mistrz Polski Asseco Resovia.

Występ Facundo Conte przeciwko Zenitowi w załączonym materiale wideo.