PŚ w biathlonie: Guzik 19. w sprincie

Krystyna Guzik zajęła 19. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w rosyjskim Chanty-Mansyjsku. Zwyciężyła - po raz 18. w karierze - Finka Kaisa Makarainen. Druga była liderka klasyfikacji generalnej Czeszka Gabriela Soukalova.

Makarainen była na trasie niezwykle szybka i triumfowała, pomimo że musiała pokonać jedną karną rundę. Tak dobrej formy zabrakło Fince podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw świata w Oslo-Holmenkollen, gdzie zdołała zdobyć tylko jeden medal - brązowy w biegu ze startu wspólnego.

Bezbłędna na strzelnicy Soukalova wywalczyła małą Kryształową Kulę za największą liczbę punktów w sprincie i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Szans na wyprzedzenie jej nie straciła jednak jeszcze potrójna złota medalistka MŚ w Norwegii Francuzka Marie Dorin Habert, która w czwartek uzyskała 10. czas.

Guzik pomyliła się na strzelnicy raz - w ostatniej próbie w postawie stojąc - i jej wynik był gorszy od rezultatu Makarainen o 1.03,6. Czasy będę uwzględnione na starcie sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km.

W Chanty-Mansyjsku 22. miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń (1.10,1 straty), a Monika Hojnisz była 51. (2.03,0).

W piątek na 10 km rywalizować będą mężczyźni. Ostatnia runda Pucharu Świata w tym sezonie zakończy się w niedzielę, po biegach ze startu wspólnego.