Najlepszym juniorem okazał się Tadeusz Nędza-Kubiniec. Biathlonista BKS WP Kościelisko w ubiegłym roku triumfował w gronie juniorów młodszych. Teraz okazał się lepszy od Karola Turka i Tomasza Jurczaka z AZS AWF Wrocław. Nie wiadomo jednak jak potoczyłyby się losy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, gdyby nie kolizja terminu ostatnich zawodów z mistrzostwami Europy juniorów w Pokljuce, na które pojechał lider po czterech biegach Tomasz Zięba.

 

Klasyfikację juniorek wygrała Kamila Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Pięć z sześciu biegów kończyła na podium i zgromadziła o 10 punktów więcej od Karoliny Trzaski z AZS AWF Wrocław. Trzeci dorobek punktowy uzyskała Paulina Krzyżak z Dusznik-Zdroju.

 

Rywalizacja o prymat wśród juniorów młodszych od początku sezonu toczyła się pomiędzy biathlonistami z Czarnego Boru. Przemysław Pancerz oraz Wojciech Filip reprezentowali Polskę na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer. Na krajowym podwórku lepszy okazał się ten pierwszy, który wygrał cztery biegi. Trzecie miejsce zajął Szymon Kaczyński z UKS Lider Katowice.

 

Najbardziej wyrównana walka o wygraną w całym cyklu miała miejsce wśród juniorek młodszych. Między pierwszą Patrycją Rutecką z MKS Karkonosze Jelenia Góra a trzecią Natalią Tomaszewską z BKS WP Kościelisko było tylko pięć punktów różnicy. Dwa oczka do Ruteckiej straciła Joanna Jakieła, która w całym sezonie odniosła cztery wygrane i raz była druga. Klasyfikacji generalnej nie wygrała w związku z absencją w jednym z biegów.

 

Najlepszym młodzikiem w kraju jest Wojciech Janik z UKN Melafir Czarny Bór, który w całym sezonie doznał tylko jednej porażki. Na podium klasyfikacji końcowej stanęli Jakub Ogorzałek (MKS Duszniki Zdrój) oraz Dawid Woźniak (MKS Karkonosze Jelenia Góra).

 

Kolejny rok z rzędu najlepsza w swojej grupie wiekowej okazała się Daria Gembicka trenująca w UKS Lider Katowice. Cztery zwycięstwa i dwa miejsca trzecie pozwoliły jej uzyskać 18 punktów przewagi nad „wiecznie drugą” Pauliną Pawliczek z BKS WP Kościelisko. Na trzecim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka Natalia Stachoń.

 

Najmłodszą grupą wiekową, a zarazem najbardziej liczną byli młodzicy młodsi, a więc biathloniści urodzeni w latach 2002-2004. W tym gronie najrówniejszą formę prezentował Konrad Badacz. Na podium znalazło się również miejsce dla Mateusza Halladina z UKS Lider Katowice oraz Marcina Zawoła, który podobnie jak Badacz reprezentuje klub z Jeleniej Góry.

 

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji „Celuj w Igrzyska” okazała się Anna Nędza-Kubiniec z BKS WP Kościelisko, która wygrała wszystkie sześć biegów! Za każdym razem na drugim stopniu podium stała jej klubowa koleżanka Klaudia Topór. Skład podium klasyfikacji końcowej uzupełniła Patrycja Mecler z UKS Karlik Chorzów.

 

W klasyfikacji klubowej - podobnie jak przed rokiem - najlepszy okazał się MKS Karkonosze Jelenia Góra. Na drugie miejsce kosztem klubu z Czarnego Boru awansował BKS WP Kościelisko. Spory przeskok w rankingu klubowym w porównaniu z ubiegłym rokiem dokonał UKS Karlik Chorzów, który zgromadził piąty dorobek punktowy.