Wisła Kraków odczarowała Reymonta 22. Rozbiła "Jagę" 5:1!

Wisła Kraków po fatalnej serii bez zwycięstwa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Dariusza Wdowczyka rozgromili przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 5:1. To pierwsze zwycięstwo wiślaków na własnym stadionie od 203 dni.

Po pewnym zwycięstwie w Niecieczy, piłkarze "Białej Gwiazdy" nie dali żadnych szans gościom z Białegostoku, którym cztery z pięciu bramek zaaplikowali w pierwszej połowie. Bezsprzecznie ogromny wpływ na obraz gry miała czerwona kartka, którą obejrzał Igor Tarasovs już w ósmej minucie. Łotysz sfaulował Rafała Boguskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wyleciał z boiska.

Lider nie dla Piasta Gliwice. Czwarty remis Korony Kielce

Ozdobą meczu z całą pewnością była bramka Macieja Sadloka. Obrońca przejął piłkę na dwudziestym metrze i potężnym uderzeniem otworzył wynik. Dla 15-krotnego reprezentanta Polski to czwarta i chyba najpiękniejsza bramka w Ekstraklasie. Swojego drugiego gola w tym sezonie zdobył Rafał Wolski, dla którego to dopiero czwarty mecz w barwch Wisły. Do bramki 23-latek dołożył asystę.

Paweł Brożek jak przystało na lidera ekipy z Grodu Kraka ustrzelił swój drugi dublet w tym sezonie. Popularny "Broziu" po raz pierwszy dokonał tego w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 9. kolejce. To jego kolejno dziewiąte i dziesiąte trafienie w sezonie.

Metamorfoza Wisły Kraków jest niesamowita. Drużyna w dwóch ostatnich meczach zdobył dziewięć bramek - to więcej niż w poprzednich 11 spotkaniach. Teraz ma szansę bić się o miejsce w grupie mistrzowskiej. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej do ósmej Jagiellonii Białystok traci już tylko trzy punkty. Wdowczyk może zostać bohaterem czerwono-biało-niebieskich.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 5:1 (4:0)

Bramki: Sadlok 24', Wolski 45', Boguski 63', Brożek 34', 40' - Świderski 70'

Wisła: Miśkiewicz, Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok, Popović, Wolski (Bałaszow 77'), Boguski (Cywka 77'), Brożek, Małecki, Ondrasek (Brlek 34')

Jagiellonia: Drągowski, Burliga, Tomelin, Tarasovs, Tomasik, Góralski (Romanczuk 46'), Grzyb, Frankowski (Mystkowski 77'), Vassiljew (Madera 15'), Cernych, Świderski

Żółte kartki: Guzmics 68' - Góralski 44'

Czerwona kartka: Tarasovs 8'

Sędzia: Paweł Raczkowski