FEN 11: Transmisja w Polsacie Sport!

Sporty walki
FEN 11: Transmisja w Polsacie Sport!
fot. FEN

Sobota 19 marca to największy sprawdzian dla organizacji Fight Exclusive Night. Na warszawskim Torwarze kibice zobaczą aż trzynaście pojedynków, a wisienką na torcie będzie starcie o pas mistrzowski kategorii lekkiej. Transmisja FEN 11 od godziny 19:30 w Polsacie Sport!

W karcie walk FEN 11 znalazło się miejsce dla wielu debiutantów. Szansę na zaprezentowanie umiejętności na własnym terenie będą mieli m.in. Marcin Szreder, Arkadiusz Wrzosek, a swój ostatni zawodowy pojedynek stoczy weteran sceny sportów walki - Igor Kołacin. Nie zabraknie również pojedynku kobiet na zasadach K-1, w którym mistrzyni świata muay thai Judyta Niepogoda zmierzy się z kickboserksą mistrzynią świata Justyną Nierodą.

Po raz trzeci w organizacji Fight Exclusive Night wystąpi Tomasz Sarara. Zawodnik powraca do startów po długiej kontuzji i jego forma stoi pod znakiem zapytania. W ostatnim czasie Sarara rozpoczął treningi w legendarnym holenderskim klubie Mikes Gym i to jest faworytem zestawienia ze Słowakiem Ivanem Bartekiem.

Karta warszawskiej gali bogata jest w niezwykle ciekawe pojedynki na zasadach MMA. Swój zawodowy debiut w MMA zanotuje Alan Kwieciński (0-0) znany większości widzom z udziału w programie Warsaw Shore, a na otwarcie karty głównej Batłomiej Kopera (6-2) skrzyżuje rękawice z Sebastianem Kotwicą (4-1).

Ostatnie cztery pojedynki na zasadach MMA to już gratka dla fanów sportów walki. Pretendent do pasa mistrzowskiego afrykańskiej organizacji EFC Rafał Haraktyk (6-1-2) sprawdzi swoje umiejętności w zestawieniu z Marcinem Naruszczką (14-5-1). Niezwykle ciężko wskazać faworyta również w kolejnym zestawieniu pomiędzy Albertem Odzimkowskim (8-2) a Pawłem Żelazowskim (8-1). Zwycięzca tej walki otrzyma prawo do walki o pas mistrzowski FEN w kategorii półśredniej.

Walkę Akopa Szostaka (2-0) z Tyberiuszem Kowalczykiem (1-0) przez wielu nazywana jest freak fightem. Zawodnicy w wywiadach przed pojedynkiem zapowiadają jednak, że wszystkim hejterom pokażą prawdziwe MMA. Pomiędzy panami w ostatnich tygodniach pojawiło się sporo złej krwi, a wszystko za sprawą ustalenia dystansu walki. Jednak z takim ładunkiem emocjonalnym i takimi gabarytami obu zawodników dziesięć minut z pewnością wystarczy, aby zobaczyć efektowne zakończenie walki przed czasem.

Na deser walka Romana Szymańskiego (7-2) z Marianem Ziółkowskim (14-3-1), której stawką będzie pas mistrzowski kategorii lekkiej. Szymański to największe odkrycie ostatniego roku, a Ziółkowski ma na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu. Po swojej stronie podopieczny Mirosława Oknińskiego ma świetne warunki fizyczne, ale Szymański przygotowany jest na każdą okoliczność. Kto będzie pierwszym mistrzem w kategorii lekkiej?

 

Karta walk FEN 11:

 

Karta główna:

 

Walka o pas mistrzowski kategorii lekkiej:

MMA - 70 kg: Marian Ziółkowski – Roman Szymański

 

MMA + 93 kg: Tyberiusz Kowalczyk – Akop Szostak

MMA - 77 kg: Albert Odzimkowski – Paweł Żelazowski

K-1 + 93 kg: Ivan Bartek – Tomasz Sarara

K-1 + 93 kg: Nikolaj Falin – Arkadiusz Wrzosek

MMA - 84 kg: Rafał Haratyk – Marcin Naruszczka

K-1 - 95 kg: Aytac Yahsi – Marcin Szreder

MMA - 66 kg: Sebastian Kotwica – Bartłomiej Kopera

 

Karta wstępna:

 

K-1 + 93 kg: Krzysztof Pietraszek – Igor Kołacin

K-1 - 55 kg: Judyta Niepogoda – Iwona Nieroda

MMA - 70 kg: Michał Miłek – Alan Kwieciński

MMA - 80 kg: Tomasz Lepiarski – Adrian Błeszyński

MMA - 70kg: Jakub Łętowski – Marcin Gałązka


Transmisja gali FEN 11 w sobotę od godziny 19:30 w Polsacie Sport! Komentować galę będą: Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze