PŚ w biathlonie: Schempp wygrał ostatni w sezonie bieg na dochodzenie

Niemiec Simon Schempp wygrał ostatni w tym sezonie biathlonowego Pucharu Świata bieg na dochodzenie na 12,5 km. W rosyjskim Chanty-Mansyjsku drugie miejsce zajął Norweg Johannes Thingnes Boe, a trzecie - rodak zwycięzcy Erik Lesser. Polacy nie startowali.

To 10. w karierze zwycięstwo Schemppa, który wyprzedził młodszego z braci Boe o 8,5 s. Lesser stracił do zwycięzcy 15,7 s.

Shiffrin zdeklasowała rywalki w slalomie w St. Moritz

Ze startu zrezygnował Martin Fourcade, który już wcześniej zapewnił sobie piątą z rzędu Kryształową Kulę oraz zwycięstwa w klasyfikacji końcowej wszystkich czterech konkurencji indywidualnych. Francuz zajął dopiero 40. pozycję w piątkowym sprincie. Tuż za nim uplasował się wówczas "król biathlonu" Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który również nie pobiegł w sobotę.

Na niedzielę, ostatni dzień zmagań w tym sezonie, zaplanowano biegi ze startu wspólnego kobiet z udziałem trzech Polek (godz. 10.20 czasu polskiego) oraz mężczyzn (godz. 13).