ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport News
fot.Cyfrasport

Łuczniczkę Bydgoszcz czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ przyjdzie się jej mierzyć na wyjeździe ze zdecydowanym liderem Plusligi ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jednak podopieczni Piotra Makowskiego udowadniali, że są w stanie rywalizować na równym poziomie z drużynami z czołówki. Transmisja meczu ZAKSA – Łuczniczka w Polsacie Sport News od 20:00.

ZAKSA w poprzedniej kolejce mierzyła się z ekipą Jastrzębskiego Węgla. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem lider Plusligi 3:0. Znakomitą postawę w tym spotkaniu prezentował Kevin Tillie, który doskonale zagrał zarówno w przyjęciu - 79% przyjęcia pozytywnego i 50% perfekcyjnego - jak i w ataku - 64%. Do tego dołożył także jeden punktowy blok, łącznie zdobywając dla swojej drużyny 8 "oczek". Wygrana z pewnością nie była tylko jego zasługą, lecz świetnej pracy zespołowej. Tyle samo punktów, co Francuz zdobył także Sam Deroo, a "oczko" więcej Jurij Gladyr, natomiast najwięcej - 10 - Dawid Konarski.

Bydgoszczanie w ubiegły piątek pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa 3:0. Z dobrej strony zaprezentował się min. Łukasz Wiese. Był on niekwestionowanym liderem Łuczniczki. Zdobył dla aktualnie dziesiątej ekipy Plusligi aż 18 punktów, w tym 3 bezpośrednio z zagrywki. Dobre spotkanie rozegrali też Wojciech Jurkiewicz, który atakował ze skutecznością 57% i Grzegorz Kosok - 67%. Obaj środkowi dołożyli do tego także po 2 punkty blokiem oraz punkty bezpośrednio z zagrywki (2- Jurkiewicz i 1 - Kosok).

Chociaż oba zespoły w swoich ostatnich pojedynkach zwyciężyły 3:0, wyraźnym faworytem spotkania jest ZAKSA. Kędzierzynianie w tym sezonie przegrali zaledwie trzy mecze. Są także zdecydowanym liderem tabeli i zespołem niewątpliwie aspirującym do tytułu mistrzowskiego.

 

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz w sobotę, 19 marca od godziny 20:00 w Polsacie Sport News.

A.J., Polsat Sport, luczniczkabydgoszcz.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze