1 liga: Niespodziewana porażka Zagłębia Sosnowiec

Piłkarze trzeciego dotychczas w tabeli Zagłębia Sosnowiec przegrali u siebie z walczącym o utrzymanie MKS Kluczbork 0:2 w 22. kolejce 1. ligi. W innych niedzielnych meczach nie było niespodzianek - zwycięstwa odniosły wicelider Arka Gdynia oraz Zawisza Bydgoszcz.

Zagłębie w meczu z MKS musiało sobie radzić bez lidera środka boiska Sebastiana Dudka, który w niedawnym meczu półfinału Pucharu Polski z Lechem Poznań (0:1) doznał kontuzji. Pierwsza bramka dla gości z Kluczborka padła po samobójczym trafieniu Grzegorza Fonfary, a w 54. minucie wynik ustalił Maciej Kowalczyk.

Sosnowiczanie spadli na czwarte miejsce (37 pkt). Na trzecie awansowali piłkarze Zawiszy (38), którzy w niedzielne południe pokonali u siebie PGE GKS Bełchatów 1:0. Efektowną bramkę w 81. minucie zdobył Sebastian Kamiński.

Zwycięstwo gospodarzy mogło być wyższe. W końcówce spotkania zmarnowali kilka okazji, trafili m.in. w poprzeczkę i słupek. W poprzednim sezonie oba kluby grały w ekstraklasie.

Na drugim miejscu umocniła się Arka, która również w niedzielę wygrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 1:0. Bramkę na początku drugiej połowy zdobył wypożyczony zimą z Lecha Poznań Dariusz Formella (drugi gol z rzędu).

Gdynianie mają obecnie 43 punkty i tracą jeden do Wisły Płock. Lider grał już w piątek i pokonał u siebie Miedź Legnica 2:0. Bramki zdobyli Damian Piotrowski i w doliczonym czasie po kontrataku Wojciech Łuczak.

W wiosennej części 1. ligi nie bierze udziału Dolcan Ząbki. Zespół, który zajmował szóste miejsce przed zimową przerwą, z powodu kłopotów finansowych wycofał się z rozgrywek. Został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, a rywale, z którymi miał jeszcze grać, otrzymują zwycięstwa walkowerem. W 22. kolejce wygraną bez wychodzenia na boisko dopisała sobie walcząca o utrzymanie Olimpia Grudziądz.