MMTS Kwidzyn w półfinale mistrzostw Polski!

Piłka ręczna

MMTS Kwidzyn pokonał w rewanżu KPR RC Legionowo 26:17. Tym samym podopieczni Patryka Rombela z nawiązką odrobili straty z pierwszego spotkania i awansowali do półfinału mistrzostw Polski.

Zawodnicy z Legionowa jeszcze nigdy nie doszli do 1/2 mistrzostw Polski. Byli bardzo blisko sprawienia sensacji, gdyż w pierwszym meczu pokonali rywali 26:22. Beniaminek został jednak w brutalny sposób sprowadzony na ziemię.

Już pierwsza połowa pokazała, że to zawodnikom z Kwidzynia bardziej zależy na awansie. Bardzo dobrze grali w defensywie. Bohaterem gospodarzy był bramkarz Bartosz Dudek, który od początku bronił na wysokim procencie. Do przerwy wynik 11:8 w dalszym ciągu premiował jednak gości.

Druga połowa to popis ekipy Patryka Rombela. Zawodnicy z Kwidzyna grali jak natchnieni ostatecznie wygrywając przewagą aż dziewięciu bramek. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Adrian Nogowski, który trafił sześciokrotnie. W półfinale piłkarze MMTS zmierzą się z Vive Tauronem Kielce.

MMTS Kwidzyn - KPR RC Legionowo 26:17 (11:8)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Zadura, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret 4, Szpera 5, Klinger 3, Szczepański, Rosiak, Nogowski 6, Pilitowski 2, Seroka 5, Potoczny, Janiszewski.

KPR RC: Stojković, Malanowski - Ignasiak, Bożek, Prątnicki 3, Mochocki 1, Suliński 1, Kowalik, Titow 6, Brinovec, Gawęcki 2, Twardo 2, Ciok 2.

Kary: MMTS - 8 min. (Nogowski - 4 min.; Rosiak, Zadura - po 2 min.); KPR RC - 10 min. (Mochocki, Brinovec, Kowalik - po 4 min.; Bożek - 2 min.).