Nowe prawo we Francji sprawi, że progamerzy będą traktowani jak piłkarze

E-sport
Nowe prawo we Francji sprawi, że progamerzy będą traktowani jak piłkarze
@gouvernement.fr

Francuski rząd zaprezentował szereg rozwiązań legislacyjnych, których częścią jest rozdział o statusie esportu i zawodu progamera. Zawodowi gracze mają być we Francji traktowani na równi z przedstawicielami innych profesji. To będzie miało także wpływ na szansę otrzymania wizy do Francji dla zawodników z poza Unii Europejskiej.

Wcześniej zawody esportowe we Francji bywały czasem traktowane jako loteria, co oznaczało że nie mogły odbyć się w ogóle. Teraz w ustawie ma znaleźć się zapis o “wydarzeniu esportowym”, których organizowanie będzie wymagało spełnienia określonych warunków.

 

Nowa ustawa wprowadza też zmiany dotyczące statusu profesjonalnego gracza. Zawodników na zawodach esportowych mają obowiązywać takie same przepisy jak sportowców w tradycyjnych dziedzinach. W dołączonej do prezentacji infografice francuski rząd zapowiada też, że będzie współpracował z organizatorami turniejów, organizacjami esportowymi i samymi zawodnikami, żeby w przyszłości promować sporty elektroniczne we Francji.

 

To może być także początek końca problemów prawnych związanych z zawodem profesjonalnego gracza w europejskich rozgrywkach LCS w grze League of Legends. Jeśli Niemcy pójdą w ślad swoich zachodnich sąsiadów, to zawodnicy z poza Unii Europejskiej nie powinni mieć problemu z uzyskaniem wizy pracowniczej.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze