PEGO Mini Handball Liga 2016 zainaugurowana

Piłka ręczna

Doskonały turniej inauguracyjny rozpoczął drugą edycję PEGO Mini Handball Ligi. Ponad setka dzieci zmierzyła się z rówieśnikami z całej Opolszczyzny. Już wiadomo, że poziom tegorocznych rozgrywek będzie jeszcze wyższy niż rok wcześniej.

W 2016 roku PEGO Mini Handball Liga wyraźnie „urosła”. Po pierwsze w turnieju bierze udział aż 10 drużyn. To o dwie więcej niż rok wcześniej. Wyraźny wzrost widać także w poziomie zespołów. Pierwsza edycja spełniła swą rolę. Widać, że piłka ręczna na stałe zawitała do szkół, na lekcje WF-u. Efekty są doskonale widoczne – mecze stoją na wysokim poziomie, a zawodnicy są zaznajomieni z zasadami gry. – mówili podczas turnieju sędziowie. Na trybunach nie zabrakło kibiców, a sami młodzi zawodnicy stworzyli doskonałą atmosferę rywalizacji fair-play.

 

Turniej rozpoczęły mecze PSP 2 z PSP Tarnów Opolski i PSP Komprachcice z PSP 24. Triumfowały zespoły z Opola. „Niebiescy” z dwójki wygrali z debiutantami z Tarnowa Opolskiego aż 21 do 3. Więcej emocji było po drugiej stronie boiska, gdzie ubiegłoroczni finaliści trzema trafieniami przegrali z PSP 24. W drugiej serii spotkań zagrali kolejni debiutanci. PSP Kamienna zanotowała cięzki start turnieju przegrywając aż 0:29 z PSP 9 z Opola. Znacznie lepszy debiut w PEGO Mini Handball Lidze zanotowali nasi goście z Grodkowa – w swoim pierwszym meczu na parkiecie „Hali Gwardii” pokonali silną w tym roku drużynę PSP 1 osiemnaście do piętnastu.

 

W trzeciej serii spotkań swój pierwszy mecz w tej edycji wygrali młodzi gracze z opolskiej „czternastki”, pokonując „Szarych” z Tarnowa Opolskiego 18:5. Na drugiej części boiska doszło w tym czasie do powtórki ubiegłorocznego finału, czyli pojedynku zespołów z Komprachcic i Kolonowskiego. Podobnie jak w poprzednim roku górą okazali się zawodnicy z Kolonowskiego, wygrywając aż 16 bramkami.

 

Świetną dyspozycję w swoim drugim meczu potwierdziła „dwójka” pewnie pokonując rywali z PSP 1. Sporo emocji przyniósł drugi mecz w tej serii, w którym PSP 24 mierzyła się z „dziewiątką”. Po zaciętym spotkaniu, czterema trafieniami wygrali zawodnicy w fioletowych strojach.

 

Doskonały mecz kibice obejrzeli w piątej serii. Grodków mierzył się w nim z PSP 14. Obie drużyny prezentowały piłkę ręczną na zaskakująco wysokim poziomie. Górą, dzięki doskonałej grze Szymona Maja i Piotra Zawadzkiego, okazali się „Zieloni” z Grodkowa. Po drugiej stronie parkietu pierwsze bramki w PEGO Mini Handball Lidze zdobył zespół z Kamiennej, nie uchroniło go to jednak od porażki ze srebrnymi medalistami ubiegłorocznej edycji z Komprachcic.

 

W szóstej serii gier swoje pierwsze punkty zdobyli zawodnicy z PSP 1, pokonując 14:5 Tarnów Opolski. Łatwo z rywalami z „dziewiątki” poradzili sobie także broniący mistrzowskiego tytułu szczypiorniści z Kolonowskiego.

 

Na zakończenie pierwszego dni rywalizacji Kamienna musiała uznać wyższość PSP 24. W drugim meczu niespodziewanie pierwsze punkty stracił zespół z Grodkowa ulegając bardzo wyrównanej drużynie PSP 2.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze