Minimalna przegrana Polek w starciu z Białorusią

Piłka ręczna

Polskie piłkarki ręczne przegrały 23:24 z Białorusią w swym pierwszym występie na międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Gdańsku. W innym meczu tej imprezy Słowacja pokonała Ukrainę 28:25.

Zgrupowanie i turniej w Gdańsku jest jednym z etapów przygotowań reprezentacji Polski do meczów eliminacji mistrzostw świata z Rosją. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 9 czerwca w Astrachaniu, a rewanż sześć dni później w Koszalinie.

Pierwsza połowa meczu od początku miała zacięty przebieg, a wynik oscylował wokół remisu. W 8. minucie, przy stanie 2:3, poważnej kontuzji nabawiła się Monika Kobylińska, która po chwili musiała opuścić boisko. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi, a na przerwę obie ekipy schodziły przy minimalnym prowadzeniu przyjezdnych (11:12).

W drugiej części gry emocje nie osłabły i losy spotkania ważyły się do samego końca. Po trafieniu Katarzyny Janiszewskiej Polki prowadziły 22:21, ale to Białorusinki przechyliły w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę, dobra gra Hanny Jaszczuk i skutecznie wykonany rzut karny dały wynik 23:24. Polki miały jeszcze szansę na wyrównanie, ale popełniły błąd w ataku.

W kolejnych meczach turnieju biało-czerwone zmierzą się w sobotę o godzinie 18.00 z Ukrainą, natomiast w niedzielę o godzinie 14.00 zagrają ze Słowacją. Transmisje spotkań na sportowych antenach Polsatu.

Polska – Białoruś 23:24 (11:12)

Polska: Weronika Kordowiecka, Adrianna Płaczek – Marta Gęga 4, Katarzyna Janiszewska 3, Kinga Achruk 3, Dagmara Nocuń 3, Kinga Grzyb 3, Monika Michałów 2, Sylwia Lisewska 2, Monika Kobylińska 1, Joanna Drabik 1, Magda Balsam 1, Joanna Kozłowska, Joanna Szarawaga, Romana Roszak, Emilia Galińska

Najwięcej bramek dla Białorusi: Karina Jeżykawa 8, Walentina Niesciaruk 4 i Hanna Jaszczuk 3