- Do wyniku meczu podchodzimy z optymizmem, ale bez euforii. Cieszę się, że zawodnicy grają do samego końca, jestem zadowolony z postawy piłkarzy. Nie ma dla nich znaczenia, czy jest 5. czy 93. minuta, cały czas towarzyszy im duża koncentracja. Patrzę z dużym optymizmem na dalsze przygotowania do Euro 2016. Jest zdrowa rywalizacja i bardzo mnie to cieszy - powiedział Nawałka.

 

- Cały czas idziemy do przodu, jeżeli chodzi o organizację gry. Z dużą dozą optymizmu podchodzimy do tego progresu. Jak przypomnimy sobie marzec zeszłego roku, to widać dużą różnicę. Oczywiście na korzyść - dodał.

 

- Jeżeli chodzi o Filipa Starzyńskiego, sprawa wyjazdu na Euro 2016 jest otwarta. Każdy, kto będzie prezentował bardzo wysoki poziom sportowy, ma szanse wyjazdu. Wśród nich jest także Filip. Jesteśmy zadowoleni z meczu z Finlandią, to był wartościowy sprawdzian. To był ciężki wysiłek, gra była cały czas po naszej stronie, chcieliśmy przejąć inicjatywę i to wszystko kosztowało nas wiele trudu - zauważył selekcjoner reprezentacji Polski.