ATP Miami: Nadal skreczował w drugiej rundzie

Ze względu na kłopoty zdrowotne hiszpański tenisista Rafael Nadal nie dokończył meczu z Damirem Dzumhurem z Bośni i Hercegowiny w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W sobotę odpadł też Szwajcar Stan Wawrinka.

Rozstawiony z numerem piątym Nadal wygrał z Dzumhurem pierwszego seta 6:2, drugiego przegrał 4:6, a w trzecim było 3:0 dla zawodnika z Bałkanów.

Hiszpan, 14-krotny zwycięzca imprez wielkoszlemowych, skreczował po raz pierwszy od ponad sześciu lat. Ostatni taki przypadek z jego udziałem miał miejsce ponad sześć lat temu, kiedy przerwał spotkanie z Brytyjczykiem Andym Murrayem w ćwierćfinale Australian Open.

Z kolei Wawrinka (nr 4.) uległ Rosjaninowi Andriejowi Kuzniecowowi 4:6, 3:6.

Wcześniej w pierwszej rundzie debla Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrali z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Brazylijczykiem Marcelo Melo 3:6, 7:6 (7-1), 6-10.

Polecamy transmisje tenisa na antenach Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!