Gwiazda Zenita Kazań: Nie mamy większej satysfakcji ze zwycięstwa w lidze

Siatkówka
Gwiazda Zenita Kazań: Nie mamy większej satysfakcji ze zwycięstwa w lidze
fot. PAP
Maksim Michajłow był jednym z ojców zwycięstwa Zenita w rewanżowym pojedynku z PGE Skrą w Łodzi.

Zenit Kazań kilka dni po wyeliminowaniu PGE Skry Bełchatów został mistrzem Rosji. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki, jednak Zenit już teraz jest pewny triumfu - w tym sezonie bowiem wzorem PlusLigi wschodni gigant kończy rozgrywki już na fazie zasadniczej. "Może to forma rozgrywek, jednak nie czujemy właściwej radości po tym triumfie. Myślimy tylko o Lidze Mistrzów" - mówi Maksim Michajłow.

Kluczowy zawodnik Zenita Kazań znacznie przyczynił się do trzeciego z rzędu mistrzostwa kraju. Zespół Władimira Alekny po spektakularnym wyeliminowaniu PGE Skry Bełchatów postawił ligową kropkę nad "i" triumfując do zera na wyjeździe z Gazprom-Jugra Surgut. Wilfredo Leon i spółka tym samym zapewnili sobie mistrzostwo kraju na trzy kolejki przed końcem - nad drugim Dynamem Kazań Zenit ma dziewięć punktów przewagi. Michajłow po przypieczętowaniu złotych medali nie do końca jednak jest w stanie pokazać wielką radość.
To specyficzne uczucie. Oczywiście - jestem szczęśliwy z triumfu. Jednak nienaturalne jest wzniesienie w górę pucharu bez play-offów - w trakcie sezonu regularnego. Przez to nie czujemy wielkiej satysfakcji, jaka powinna towarzyszyć takiemu sukcesowi.
Wszyscy myślami jesteśmy już przy Lidze Mistrzów, do której udało nam się dostać pomimo problemów. Przed nami dwa najważniejsze mecze w sezonie, więc zamierzamy kolejne dwa, trzy tygodnie przepracować na maksymalnych obrotach.

ch, Polsat Sport, sport-express.ru

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze